12 luty 2011 Klinika Zdrowego Chomika

W najbliższą sobotę 12 lutego 2011 roku serdecznie zapraszamy przed radioodbiorniki wszystkich sympatyków „Kliniki Zdrowego Chomika”. Audycja prowadzona przez red. Grzegorza Bernasika emitowana jest w każdą sobotę w godzinach od 9:00 do 10:00 na antenie Radia Kraków.

Gościem specjalnym będzie Pani Irena Karcz, która wraz z Panią Aleksandrą Pyś przybliży słuchaczom temat „Domów Tymczasowych” dla Zwierząt oraz zaprosi do powstałej w naszym portalu galerii „Irena Poleca„. W galerii możecie obejrzeć zwierzęta, które znajdują się pod jej opieką. Pani Aleksandra Pyś przedstawi słuchaczom czworonożnego gościa w studio – pięciomiesięczną suczkę o imieniu Dora – która najprawdopodobniej była niechcianym prezentem pod choinkę…

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Dora

Została znaleziona w Krakowie w połowie stycznia bez żadnej obroży i adresówki. Dora to piękna, szorstkowłosa suczka, która wygląda jak mieszaniec sznaucera z terierem. Docelowo będzie pieskiem średnim. Jest trochę lękliwa w stosunku do ludzi, ale po chwili już zamienia się w typowego szczeniaczka. Uwielbia się bawić, podgryzać, uwielbia pieszczotki. Jak na szczeniaczka jest bardzo grzeczna, uczy się wszystkiego bardzo szybko. Jest w trakcie nauki czystości, swoją potrzebę sygnalizuje popiskiwaniem. Zdarzają się jej jednak jeszcze wpadki. Jest odrobaczona, a w najbliższych dniach czekają ją szczepienia. Młoda sunia szuka kochającego, odpowiedzialnego domu. Kontakt w sprawie adopcji Dory: Aleksandra Pyś, tel 697 966 551

.
Zachęcimy słuchaczy do wzięcia udziału w akcji „Psu buda na zimę” zorganizowanej
przez Panie: Emilię Hanley – Polkę mieszkającą w Irlandii, która postanowiła pomoc wielu poszkodowanym przez powódź zwierzętom, oraz Karinę Gajek – wolontariuszkę Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt, która bezpośrednio ratowała zwierzęta podczas powodzi, była naocznym świadkiem wielu tragedii psów w czasie i po powodzi. Obie panie założyły akcję charytatywną , dzięki której poszkodowane przez powódź zwierzaki otrzymują wszelkiego rodzaju pomoc między innymi ocieplaną budę. Warunkiem bezpłatnego otrzymania takiej budy jest sterylizacja (kastracja) zwierzęcia – przeprowadzona na koszt akcji. Więcej na temat akcji przeczytacie <TUTAJ>

Powrócimy także do tematu już poruszanego w audycji, dotyczącego dwóch psiaków wyrzuconych z samochodu na parkingu w Puszczy Niepołomickiej. Pani Beata Dźwinel – nasz kolejny radiowy gość – bardzo dziękuje wszystkim osobom, które zareagowały na apel o pomoc dla tych psiaków i za pośrednictwem naszego portalu przekazały darowiznę przeznaczoną na ich leczenie. Więcej na temat Bony i Farta przeczytacie <TUTAJ>

W najbliższą niedzielę 13 lutego 2011 roku mieszkańcy Krakowa, Łodzi, Gdańska i Poznania będą mieli okazję wyrazić głośno swój sprzeciw wobec przedmiotowemu traktowaniu zwierząt, zwłaszcza wobec ich bicia, głodzenia i zabijania ze szczególnym okrucieństwem. Gorąco i serdecznie zapraszamy mieszkańców w/w miast do wzięcia udziału w Marszach (NIE) Milczenia. Zaprotestujmy razem przeciwko przemocy wobec zwierząt. Zaprotestujmy przeciwko pobłażliwemu traktowaniu przez sądy i wymiar sprawiedliwości „bestii w ludzkiej skórze”, które za swoje makabryczne czyny popełniane na bezbronnych, niewinnych zwierzętach dostają minimalne kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, oraz kilkuset złotowe grzywny. Wyraźmy swoje zdanie głośno i dobitnie.

KRAKÓW MIEJSCE: ul. Floriańska (planty) przy Barbakanie
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Marszu (NIE) Milczenia
stop przemocy wobec zwierząt.

Miejscem zbiórki będzie ul. Floriańska (planty) przy Barbakanie dnia 13 lutego 2011 roku (niedziela) o godz. 13.00. Marsz przejdzie ul. Floriańską, dookoła Rynku Głównego, ul. Grodzką, ul. Bernardyńską pod pomnik Psa Dżoka.

…Marsz ma głownie na celu uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt i aby zdało sobie sprawę z faktu, że zwyrodnialcy znęcający się nad zwierzętami nie poprzestaną na nich, niewielka jest granica między agresją wobec zwierząt a agresją wobec ludzi, większość przypadków znęcania się nad zwierzętami ma w późniejszym czasie odzwierciedlenie w krzywdzeniu innych ludzi. Ludzie którzy męczą zwierzęta dla przyjemności zasługują na potępienie, poza tym ta przyjemność kiedyś się nudzi i szukają większego dreszczyka emocji. Kolejnym aspektem jest pokazanie społeczeństwu, że zwierzęta czują i cierpią, że zasługują na naszą opiekę, miłość i szacunek. Wśród zwierząt tylko człowiek zabija dla przyjemności.

Coraz częściej zdarza się, że do schroniska trafiają zwierzęta przyprowadzone  przez swoich opiekunów, który nagle doszli to „wspaniałego” wręcz wniosku, że oto właśnie  tam można humanitarnie pozbyć się swojego starszego i często schorowanego czworonoga, który z biegiem czasu jakoś tak dziwnie się zestarzał, zbrzydł i zaczął chorować.

Na zakończenie audycji postaramy się umilić słuchaczom czas przepiękną piosenką, napisaną przez Panią Annę Szybist specjalnie dla bezdomnych zwierząt. Piosenka „Nikt nas nie pytał” promuje wpłatę 1% podatku na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

o

Jeśli czas pozwoli przypomnimy także o Adasiu – mieszkańcu krakowskiego schroniska, z którym w Wigilijny wieczór przeprowadziliśmy jedyny w swoim rodzaju wywiad.

Tradycyjnie w galerii poniżej znajdziecie zdjęcia wykonane podczas trwania audycji