Kącik groomerski stał się faktem

W styczniu 2011 roku z inicjatywy Wolontariuszy w krakowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej 3 uruchomiony został kącik groomerski. Dzięki powstałemu kącikowi zawierającemu podstawowe wyposażenie służące do pielęgnacji zwierzaków pensjonariusze schroniska mogą liczyć na ogólną poprawę swojego wyglądu, co w konsekwencji na pewno przyczyni się do ogólnej poprawy jakości życia oraz zwiększenia liczby adopcji.

Od początku lutego 2011 roku w kąciku groomerskim pracuje zespół w osobie Magdy groomera „Dogojogo” i wolontariuszki Joli. W marcu br. do kącika dołączył Michał grommer z „Perros”. Ich fachowa wiedza i zaangażowanie jest bezzcenne.

Pracujemy regularnie raz w tygodniu, ale to mało… brakuje ludzi… potrzeby są wielkie – mówią w rozmowie z nami specjaliści od kreowania psiego wizerunku – poszukujemy grommerów chcących swoją pracą wolontariacką nieść pomoc psiakom ze schroniska. Ich wygląd ma ogromny wpływ na znalezienie nowego domu, a kontakt człowieka z psem podczas zabiegów pielęgnacyjnych dostarcza wielu informacji, które mają wpływ na jego dalszą adopcję.

Rozmawialiśmy także z Manfredem – psiakiem, który przeszedł prawdziwą przemianę swojego wyglądu – po niewiele ponad godzinie pracy wyglądałem tak, że nie poznałem sam siebie – wspomina Manfred – odmłodniałem co najmniej o kilka lat, teraz wychodząc na spacer po schroniskowym wybiegu z przyjemnością obserwuję jak  koleżanki wodzą za mną wzrokiem.

Trudno nie zgodzić się z tym co opowiedział nam Manfred. Wystarczy, spojrzeć na zdjęcia  dokumentujące jego wizytę w kąciku groomerskim.

Następny w kolejce czeka już Karpet…
w tej chwili wygląda przeciętnie, ale już za chwilę…
zobaczycie sami…

OGŁOSZENIE

Zapraszamy krakowskich groomerów i wolontariuszy do pracy w kąciku groomerskim. Poszukujemy osób chętnych do pracy przy pielęgnacji psiaków. Oferujemy wyposażone miejsce pracy i przeszkolenie z zakresu groomingu. Wymagamy zaangażowania i systematyczności – minimum. raz w tygodniu o stałej porze (2-3 godziny).

Razem nam uda się, nie tylko poprawić wygląd podopiecznych schroniska, poprawimy ich jakość życia, ale przede wszystkim możemy ułatwić im znalezienie nowego domu.

Chętnych prosimy o kontakt:
Wolontariuszka Magda: tel. 506-330-370
Wolontariuszka Jolanta: tel. 602-124-198

o

.

.

.