Radio Kraków w Łętkowicach

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

Stali bywalcy oraz goście specjalni:
Andrzej Jaworski - Fundacja „Psi Los
Marta Toch
- Fundacja „Człowiek dla Zwierząt”
Wioletta Litwin – Mroczka
- Fundacja „Człowiek dla Zwierząt”

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W trakcie trwania audycji zaprosimy słuchaczy Radia Kraków na wirtualną wycieczkę do prowadzonego przez Fundację „Człowiek dla Zwierząt przytuliska w podkrakowskich Łętkowicach, w którym poza psami, kotami, końmi, kozami i krową przebywa także osiołek. Będzie także o konkursie (głosowaniu) hurtowni Krak-Vet dzięki któremu wiele kilogramów karmy otrzymać mogą potrzebujące koty z Fundacji „Stawiamy na Łapy”.


Fundacja „Człowiek Dla Zwierząt” została założona przez Wiolettę Litwin-Mroczka, która kilkanaście lat temu postanowiła poświęcić swoje życie zwierzętom. W zakupionym przez nią gospodarstwie stworzyła przytulisko, w którym schronienie znajdują konie, kozy, psy i koty. W łętkowickim przytulisku zwierzaki mają dobre warunki bytowania, odpowiednie wyżywienie, opiekę weterynaryjną, duże pastwiska i wybiegi, a przede wszystkim codzienną dawkę czułości i zainteresowania od ludzi, którzy się nimi zajmują.

Przytulisko w Łętkowicach to zwykłe gospodarstwo kupione przez panią Wiolę kilkanaście lat temu by ratować konie: stare, schorowane, zniszczone pracą ponad siły. W 2012 roku gospodarstwo stało się domem także dla bezdomnych psów – dla niektórych na krótko, bo były młode, ładne, zdrowe, chwyciły kogoś za serce i znalazły swoje miejsce przy boku dobrych ludzi, dla innych na stałe, bo są stare, chore albo tak skrzywdzone przez człowieka, że nie chcą mu już zaufać. Czasem trafiają tu także koty, najczęściej podrzucone pod bramę niechciane kocięta w pudełku albo worku po ziemniakach. Wszystkie zwierzęta, które tam trafią mogą czuć się bezpieczne i mieć pewność, że pani Wiola będzie walczyć o ich życie, zdrowie i o to, by minęła trauma związana z porzuceniem, biciem czy wrastającym w szyję łańcuchem. Część psiaków znajduje się pod opieką Fundacji Dar Serca, część to zwierzęta uratowane przez Wiolę w różnych okolicznościach i utrzymywane z jej prywatnych środków. W Łętkowicach zawsze potrzebna jest karma, budy, materiały takie jak deski. styropian czy blacha by można było czynić bieżące naprawy.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć zwierzęta bytujące w łętkowickim przytulisku prosimy o dobrowolne wpłaty na rachunek bankowy Fundacji „Człowiek dla Zwierząt”.

Fundacja Człowiek Dla Zwierząt
Łętkowice Kolonia 59
32-107 Radziemice

Bank Spółdzielczy w Słomnikach
78 8614 0001 0010 0147 5971 0001

Więcej informacji o Fundacji „Człowiek dla Zwierząt”
otrzymacie klikając w poniższy baner

00_fundacja_czlowiek_dla_zwierzat


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej. W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia wykonane podczas trwania audycji.