Wybierz „Człowieka bez barier”

Magdalenę Kulus z Tychów cierpiącą na nieuleczalną chorobę  - rdzeniowy zanik mięśni mieliście okazję poznać na pośrednictwem naszego portalu. W dnu 29 września Magda była także telefonicznym gościem audycji radiowej „Klinika Zdrowego Chomika” emitowanej na antenie Radia Kraków, podczas której opowiadała o psie, który odmienił jej życie.

W chwili w której w domu pojawił się Ajki moje życie zmieniło się nie do poznania. Kiedyś, jeśli byłam sama w domu i spadł mi telefon na podłogę, musiałam czekać. Nie byłam w stanie się wydostać. Teraz wiem, że Ajki zawsze poda mi telefon, zgasi światło, przyniesie lekarstwo, otworzy szufladę, drzwi, poprawi głowę, która mi opadła – opowiada Magda.

Kilka miesięcy temu okazało się, że Igor (zwany także Ajki) jest bardzo poważnie chory. Lekarze weterynarii zdiagnozowali u niego nie operacyjny nowotwór ucha.

Psiak cały czas towarzyszy Magdzie. Poza samym leczeniem konieczne jest także wyszkolenie jego następcy. W przyszłości ma być nim Egon. Leczenie Igora (Ajkiego) i szkolenie Egona wspiera Fundacja „Warta Goldena”.

Więcej o Magdzie i dwóch blondynach
dowiecie się klikając w poniższy baner

Przyjaciółka Magdy zgłosiła jej kandydaturę do dziesiątej edycji konkursu „Człowiek Bez Barier”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ma na celu promowanie osób z niepełnosprawnością, których zaangażowanie i aktywna postawa społeczna motywują innych do przełamywania barier w życiu codziennym. Konkurs walczy także ze stereotypami na temat osób z niepełnosprawnością – patrzeniem na nie przez pryzmat bólu, cierpienia, pomocy i charytatywności. Inicjatywa pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością odnoszą spektakularne sukcesy niezależnie od swoich ograniczeń.

Więcej o konkursie dowiecie się
klikając w poniższy baner

.

.
Do północy 16 września 2012 roku możecie oddawać swoje głosy na kandydatów biorących udział w konkursie. Sonda umożliwiająca oddanie głosu na wybranego kandydata dostępna jest na każdej podstronie portalu niepelnosprawni.pl (z lewej strony).

.

.
Poniżej przedstawiamy sylwetkę półfinalistki tegorocznej edycji konkursu „Człowiek bez barier” – Magdaleny Kulus gorąco zachęcając do głosowania.

Wiek: 29 lat
Wykształcenie: wyższe
Rodzaj niepełnosprawności: rdzeniowy zanik mięśni
Miasto: Tychy

Na co dzień pracuje jako inspektor w Wydziale Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta Tychy.  Zajmuje się obsługą gabinetu prezydenta i e-mediami oraz stroną internetową urzędu miasta.

W 2008 roku we współpracy z Urzędem zorganizowała i przeprowadziła warsztaty „Twórczego pisania” dla młodzieży. Druga edycja tych warsztatów odbyła się w 2009 roku pod tytułem „Z dziennikarstwem na ty”.

Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. W roku 2011 wydała książkę „Blondyn i Blondyna”.

Angażuje się w przedsięwzięcia związane z jej rodzinnym miastem. Jest redaktorem naczelnym biuletynu Inicjatywy Tyskiej, co roku uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, zasiadała w jury konkursu „O pozłacane pióro”. W roku 2010 założyła Stowarzyszenie Osób Chorujących na Rdzeniowy Zanik Mięśni SMak Życia, którego jest prezesem. Obecnie bierze udział w kampanii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach „Razem sprawniej”, która ma na celu rozpowszechnienie elastycznych form zatrudnienia.

Zapraszamy na blog prowadzony przez Magdalenę Kulus.

Zapraszamy także do wysłuchania audycji radiowej „Klinika Zdrowego Chomika” z dnia 29 września 2012 roku, podczas której telefonicznym gościem była Magda Kulus.

Zobacz także:
>>> Centrum pomocy dla Igora i Egona
>>> Specjalne wydanie audycji „Klinika Zdrowego Chomika” 8 grudnia
>>> Jak długo Ajki będzie mógł pomagać niepełnosprawnej Magdzie
>>> „Historia o pięknym blondynie”
>>> 29 września Klinika Zdrowego Chomika
>>> Magdalena Kulus „Blondyn i Blondyna”
>>> Recenzja książki „Blondyn i blondyna”
>>> Niezwykły duet podbija serca czytelników
>>> Wybierz „Człowieka bez barier”
>>> Blog „Blondyni”
>>> Blog „Blondyni i Blondyna”