O schronisku

schronisko_bialogard

Schronisko w Białogardzie jak wiele schronisk w Polsce ma swoich zwolenników i przeciwników. To miejsce, o którym usłyszeć można bardzo wiele sprzecznych i wzajemnie wykluczających się opinii. Schronisko bardzo dobrze oceniają przedstawiciele lokalnych organizacji pro zwierzęcych oraz Wolontariusze. Według nas najważniejsze są przebywające w białogardzkim schronisku zwierzęta, które niczym nie zasłużyły sobie na taki, a nie inny los.

Schronisko Animals w Białogardzie istnieje od 2003 roku i jest jednym z niewielu w Polsce, które utrzymuje się dzięki działalności stowarzyszenia oraz ludzi dobrej woli, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Znajduje się tam miejsce dla 250 zwierzaków. Każdego roku ze schroniska adoptowanych jest prawie 400 psów.

Zwierzęta leczone są w zewnętrznym gabinecie weterynaryjnym. Przebywające w schronisku czworonogi są sukcesywnie w miarę skromnych możliwości finansowych sterylizowane i kastrowane, nie zawsze jednak stowarzyszenie dysponuje środkami na ten cel. Zwierzaki karmione są kaszą z mięsnymi dodatkami oraz w miarę możliwości suchą i morką karmą.

Od kiedy w schronisku pojawili się Wolontariusze obiekt wiele zyskał. Pozbawiony dotacji obiekt, który działa w Białogardzie od ponad 10 lat, ma dziś spore kłopoty.

Schronisko Animals w Białogardzie
78-200 Białogard, ulica Zwycięstwa 58
tel. 696 379 134

Pierwszy raz w historii białogardzkie schronisko zostało zakwalifikowane do udziału w organizowanej przez portal INTERIA oraz FUNDACJĘ PSI LOS ogólnopolskiej zbiórce dla schronisk i przytulisk „Burek sam nie poprosi o pomoc„. Mamy nadzieję, że dzięki zorganizowanej zbiórce uda się nakarmić w białogardzkim schronisku przynajmniej kilkadziesiąt psich istnień.