8 grudnia Klinika Zdrowego Chomika – wydanie specjalnie „Z wizytą u Magdy Kulus”

„Klinika Zdrowego Chomika” to program dla wielbicieli nie tylko chomików, ale wszelkich zwierząt: dużych i małych, z sierścią i bez, tych udomowionych i tych żyjących na swobodzie. To jedyna w tej części świata audycja, dla której „uchronienie tchórzofretki przed niepożądaną ciążą” jest równie ważne, jak los czworonogów ze schroniska. Audycja emitowana jest na antenie Radia Kraków, w każdą sobotę, w godzinach od 9:00 do 10:00. Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy. Autorem programu jest red. Grzegorz Bernasik, współorganizator corocznych Marszy Jamników. W Radiu Kraków kierował redakcją pasma przedpołudniowego (Magazyn KRAM). Jego życiowe pasje to: rodzina , radio oraz… rower i narty.

W sobotni poranek, 8 grudnia, serdecznie zapraszamy do wysłuchania zupełnie wyjątkowego wydania audycji „Klinika Zdrowego Chomika”, która tym razem nagrywana była gościnnie u Magdy Kulus – nadludzko sprawnej duchem i witalnością, niepełnosprawnej mieszkanki Tychów, której towarzyszą dwa wspaniałe „goldeny” Igor zwany Ajkim i Egon. Ten pierwszy jest prawdziwym psem asystującym, wychowankiem krakowskiej fundacji Alteri. O nim i o jego psim losie opowiemy w trakcie trwania audycji, tłumacząc przy okazji skąd i kiedy w domu Magdy pojawił się ów drugi…

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

IGOR - ZWANY AJKIM

.
Igor jest nie tylko psem. Jest istotą, która zmieniła życie niepełnosprawnej Magdy Kulus z Tychów i pozwoliła jej spełnić wiele marzeń, także marzenie o namiastce samodzielności. Rak, który go zaatakował, rzadko daje przerzuty, ale cały czas się rozwija. Siedmioletni Igor jest na emeryturze, jednak w miarę swoich możliwości pomaga Magdzie.  Jest ulubieńcem dzieci – pracował nie tylko jako asystent, ale też w dogoterapii, brał udział w wielu spotkaniach. Kochają go internauci, którzy poznali go poprzez blog i czytelnicy, którzy sięgnęli po książkę „Blondyn i Blondyna”.

„Mój optymizm umarł wraz z diagnozą Ajkusia, to był bardzo trudny moment dla mnie i powiem szczerze, że żadna choroba, która mnie dotknęła, nie dotknęła mnie tak bardzo jak choroba mojego psa. Ajki jest ze mną zawsze, kocha mnie niezmiernie i dał mi tyle, ile żaden człowiek mi nie dał, ale z drugiej strony gdyby nie ludzie, gdyby nie ich pomoc i wielkie serce to nie mogłabym funkcjonować” – wspomina Magda w wywiadzie udzielonym Fundacji Psi Los, w Krakowie 27 października 2012 roku. Pełen tekst wywiadu znajdziecie <TUTAJ>

Igor - Pies asystujący Magdy Kulus

KSIĄŻKA „BLONDYN I BLONDYNA”

.
Wszystko tak naprawdę przez Igora. Kiedy kończyłam studia w głowie miałam smutne prognozy, których nieco się w życiu nasłuchałam:
- że nie znajdę pracy
- że nie będę mieć kontaktu z rówieśnikami
- że będę całymi dniami siedzieć w domu i gapić się w telewizor
- że będę samiutka
- że zostanie mi oczekiwanie na napisy „The End”
- że oto następuje najbardziej ponury etap mojego życia

Miałam moment, że w to wszystko uwierzyłam. A potem pojawił się Igor. Zdałam na studia doktoranckie, dostałam pracę, odzyskałam siły witalne i zapał, pojechałam do Francji, zaczęłam pisać blog. Gdyby nie Igor, nigdy bym się za niego nie wzięła. Gdyby nie historia o pięknym Blondynie, nie powstałaby ta książka.

To dzięki Igorowi miałam szansę pracować z dziećmi i więcej dowiedziałam się o dogoterapii. Dzięki niemu odważyłam się jeździć autobusem i stałam się bardziej samodzielna. To Igor nauczył mnie, że nawet wielkie umysły mają swoje słabostki (niektórzy na przykład zjadają śmieci). Ajki przekazał mi wiele życiowych prawd, odmienił moje życie i moją codzienność – tymi słowami Magda kończy swoją książkę – do lektury której gorąco zachęcamy.

Więcej informacji o książce „Blondyn i Blondyna” otrzymacie klikając w poniższe zdjęcie

Egon - jedenastomiesięczny siostrzeniec Igora

Egon - jedenastomiesięczny siostrzeniec Igora

POMOC DLA IGORA I EGONA

.
W lutym 2012 roku okazało się, że Igor (zwany Ajkim) jest bardzo poważnie chory. Lekarze weterynarii zdiagnozowali u niego nie operacyjny nowotwór ucha. Pies znosił ból w niemym cierpieniu, dopiero wyniki pokazały tę okropną diagnozę. Fundacja Psi Los wraz z Radiem Kraków i Magdą Kulus organizuje zbiórkę funduszy przeznaczonych na leczenie Igora i szkolenie jego następcy.  Osoby, które chciały by przekazać dowolnej wielkości darowiznę przeznaczoną w całości dla Egona i Igora mogą to zrobić na wiele sposobów. Jednym z nich jest Internetowa Platforma Pomagania „SiePomaga” która przyłączyła się do akcji Fundacji Psi Los. Wierzymy, że nie pozostaniecie bez odpowiedzi i wspomożecie tą cudowną parę psów i ich właścicielkę.

O innych możliwościach wsparcia tej niezwykłej pary „Blondynów” dowiecie się klikając w poniższe zdjęcie

Igor i Egon - cudowni Blondyni

Igor i Egon - cudowni Blondyni

Serdecznie dziękujemy Radiu Kraków, które przyłączyło się do naszej akcji, które popiera nasze działania i informuje swoich słuchaczy o zbiórce nie tylko w audycjach „Klinika Zdrowego Chomika” ale także w serwisach informacyjnych oraz na swoich stronach internetowych.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas w sobotni poranek będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej. W galerii poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonane podczas nagrania audycji.