Koszki, sobaki i inne zwierzaki – o aktywizmie prozwierzęcym na Białorusi

We środę 18 kwietnia 2012 roku Fundacja Czarna Owca Pana Kota serdecznie zaprasza  na spotkanie z aktywistami (aktywistkami) białoruskich organizacji prozwierzęcych. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w Centrum Społeczności Żydowskiej JCC w Krakowie przy ul. Miodowej 24 (dolna sala).

Będzie to jedyne takie spotkanie w Krakowie, wezmą w nim udział trzy organizacje pro-zwierzęce z Białorusi, dziewięć działaczek oraz jeden działacz. Będzie też opowieść o walce o respektowanie praw zwierząt i o sytuacji NGO pro-zwierzęcych na Białorusi.

Wiele ostatnio słyszymy o tym, co się dzieje ze zwierzętami na Ukrainie, obserwujemy boje o polską Ustawę o Ochronie Zwierząt, ale o tym, co się dzieje u białoruskiego sąsiada nie wiemy niczego. Teraz mamy jedyną okazję dowiedzieć się jak wygląda sytuacja zwierząt na Białorusi, jak białoruskie NGO starają się im pomóc, jak są postrzegane przez otoczenie, społeczeństwo, teraz możemy pytać i otrzymać odpowiedz.

W spotkaniu wezmą udział uczestnicy i uczestniczki Owcowego projektu „Od humanitaryzacji do demokratyzacji – wsparcie białoruskich pozarządowych organizacji pro-zwierzęcych” dofinansowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach Programu „Przemiany w Regionie – RITA” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Organizatorzy serdecznie dziękują Centrum Społeczności Żydowskiej JCC
w Krakowie za udostępnienie sali.