Konfrontacje różnych sposobów żywienia psów
Katedra Żywienia i Dietetyki Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego oraz Fundacja Psi Los serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji z cyklu Nauka – Praktyce. Konferencja dotycząca różnych sposobów żywienia psów odbędzie się w sobotę, w dniu 13 stycznia 2018 roku Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy al. 29 Listopada 46 w godz. od 9:00 do 19:30.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania zupełnie wyjątkowej audycji „Klinika Zdrowego Chomika”, która tym razem prosto z wozu satelitarnego, na żywo gościła w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.
Nie ma jednego idealnego sposobu żywienie dla wszystkich psów ale na pewno jest idealny sposób żywienia dla Twojego psa, tylko który? Zapraszamy na pierwszą w Polsce konferencję Nauka – Praktyce, poświęconą żywieniu psów. Tematyka wykładów dotyczyć będzie podstaw żywienia psów, a podczas Konfrontacji, prelegenci spróbują przekonać uczestników konferencji do różnych sposobów żywienia psów. Wykłady wygłoszą pracownicy naukowi, którzy w codziennej pracy skupiają się na problemach żywieniowych psów oraz szkoleniowcy i praktycy, którzy pomagają ustalać prawidłowe żywienie tych zwierząt.
Koszt uczestnictwa wynosi 250,00 PLN lub 100,00 PLN (dla studentów).
Wykłady wygłoszą:
dr n. wet. Sybilla Berwid – Wójtowicz,
dr n. wet. Michał Ceregrzyn,
mgr Agnieszka Cholewiak – Góralczyk,
mgr inż Karolina Hołda,
dr hab. Michał Jank,
dr inż Olga Lasek,
mgr Małgorzata Olejnik,
dr inż Jacek Wilczak,
mgr inż Anna Maria Ziembińska
.
Pobierz formularz zgłoszeniowy
Pobierz program konferencji
.
Prelegenci
Olga Lasek – z wykształcenia zootechnik, specjalista żywienia zwierząt, absolwentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Od 2011 roku jestem pracownikiem Katedry Żywienia i Dietetyki Zwierząt. Zainteresowania naukowe: mikroflora przewodu pokarmowego psów, rola włókna w żywieniu zwierząt monogastrycznych, wpływ żywienia psów różnymi sposobami na kondycję oraz wydolność psów, żywienie psów sportowych. Koordynowanie przedmiotów: Żywienie zwierząt amatorskich i laboratoryjnych, Żywienie zwierząt egzotycznych, Żywienie zwierząt laboratoryjnych, Żywienie psów i kotów, Żywienie zwierząt w ogrodach zoologicznych, Chów i hodowla ssaków egzotycznych, Felinologia, dla studentów kierunku Zootechnika, Biologia stosowana, Bioinżynieria zwierząt, Biotechnologia, Weterynaria.
Karolina Hołda – Doktorantka na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. W ramach studiów prowadzi badania właściwości fizycznych, chemicznych i sensorycznych suchych karm pełnoporcjowych oraz potencjalnych zagrożeń wynikających z ich długookresowej obecności w diecie psów. W 2016 roku odbyła staż naukowy w Ghent University, w Belgii, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Prowadzi szkolenia i konsultacje z zakresu prawidłowego żywienia zwierząt towarzyszących. Regularnie publikuje artykuły w czasopismach branżowych. Od 2014 roku jest członkiem European Society of Veterinary and Comparative Nutrition oraz kapituły konkursu branży kynologicznej Top for Dog.
Michał Ceregrzyn – jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w roku 1994. Obronił prace doktorską w roku 1999. Odbył staże kliniczne i naukowe w Tierartzlische Hochschule w Hanowerze w Niemczech, w University of Tennessee w Knoxville w USA i w Utrecht University w Holandii. Pracował Jako adiunkt w University of Shizuoka w Japonii oraz w Technische Universitat Munchen w Niemczech. Jest autorem szeregu prac naukowych dotyczących patofizjologii przewodu pokarmowego. Specjalizuje się w leczeniu chorób przewodu pokarmowego oraz w dietetyce psów i kotów. Posiada szczególne doświadczenie w leczeniu problemów przewlekłych. Zajmuje się także doradztwem żywieniowym u psów i kotów z nadwagą i otyłością oraz innymi schorzeniami wymagającymi specjalistycznego żywienia.
Sybilla Berwid – Wójtowicz – specjalista żywienia zwierząt (i ludzi), doktorat zrobiła w Zakładzie Dietetyki, Katedry Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie pod kierownictwem prof. Piotra Ostaszewskiego. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zakresu: Poradnictwo Dietetyczne w Instytucie Żywności i Żywienia Człowieka oraz Żywienie Kliniczne na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Na co dzień zajmuje się poradnictwem dotyczącym doboru i bilansowania codziennej diety zwierząt, diet specjalnych, diet psów pracujących i aktywnych wyczynowo. Prowadzi liczne kursy i szkolenia. Aktywnie uczestniczy w kongresach i seminariach dotyczących zachowania i pielęgnacji zwierząt towarzyszących oraz dietetyki weterynaryjnej.
Małgorzata Olejnik – specjalistka dietetyk, doradca żywieniowy z wykształceniem medycznym. Od lat pasjonacko zgłębia wiedzę w obszarze żywienia psów i kotów. Jest orędowniczką zdrowego ich żywienia zgodnie z przystosowaniem ewolucyjnym. Ukierunkowana na holistyczne postrzeganie i dążenie do ich dobrostanu. Właścicielka i hodowczyni psów rasy yorkshire terier i biewer yorkshire terier. Od 2006 roku właścicielka specjalistycznego sklepu ze zdrową żywnością dla psów i kotów. Pomaga w wyborze diety, doborze karmy, specjalizuje się w obszarze diety BiologicallyAppriopriateRawFood. Blogerka, autorka artykułów publikowanych w prasie ogólnopolskiej, lokalnej i branżowej. Autorka pierwszej w Polsce poradnikowej książki „Pies na diecie BARF”.
Agnieszka Cholewiak-Góralczyk – dietetyk psów i kotów, pochłania ją praca na rzecz dobrostanu zwierząt w Polsce, karmi metodą BARF oraz Whole Prey i Franken Prey. Prowadzi Fundację „Barfne Korepetycje”, która zajmuje się promocją zdrowego i biologicznie odpowiedniego żywienia psów i kotów oraz grupy edukacyjne na portalu Facebook. Udziela porad dietetycznych, układa jadłospisy dla zwierząt zarówno chorych jak i zdrowych. Edukuje opiekunów zwierząt, przyszłych weterynarzy i hodowców w zakresie prawidłowego żywienia zarówno psów i kotów. Współpracuje z weterynarzami, behawiorystami oraz fundacjami i osobami znanymi w kocim i psim środowisku.
Agnieszka Kurosad – adiunkt, pracuje w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UPWr we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z zakresu: Dietetyka weterynaryjna, Żywienie psów i kotów. Współautorka dwóch książek: Podstawy żywienia psów i kotów oraz Psy rasowe – Kompendium lekarza wet i hodowcy oraz licznych artykułów z zakresu żywienia zdrowych i chorych psów i kotów. Na Klinice Chorób Wewnętrznych prowadzi konsultacje dietetyczne zwierząt chorych, głównie w aspekcie diet domowych.
.
Więcej informacji o konferencji otrzymacie klikając w poniższy baner