Barry Eaton „Dominacja u psów. Prawda czy mit”

Książka „Dominacja u psów. Prawda czy mit” kwestionując tzw. teorię dominacji porusza bardzo ważny temat związany ze wychowywaniem psów. Mamy nadzieję, że publikacja ta przyczyni się do zmiany poglądów właścicieli i „tradycyjnych” szkoleniowców. W dzisiejszych czasach nasza wiedza o psach jest o wiele większa, dlatego jeśli ktoś twierdzi, że psy próbują zająć w naszych rodzinach pozycję „wilka Alfa”, to swoją edukację o psach zatrzymał w latach 80. ubiegłego wieku. Niestety, wciąż wielu szkoleniowców zastrasza psy lub pozbawia je podstawowych potrzeb, w imię „dominowania” ich.

Czy to prawda, że psy uważają się za członków ludzkich rodzin? Czy właściciel musi “zdominować” psa, by dobrze go wychować? Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem “dominacji”? Zasady panujące w stadzie, które przez tyle lat kazano nam stosować wobec naszych psów autor porównuje do tego, co rzeczywiście dzieje się w swobodnie żyjącym stadzie wilków. Czy nasze psy potajemnie zamierzają zająć wyższe pozycje niż ludzie, czy też po prostu żyją chwilą i sprytnie wykorzystują okazje?

Dr Ian Dunbar
“Dominacja u psów – prawda czy mit” to mała książka o wielkim przesłaniu. Bez zbędnych słów Barry Eaton obala mit dominacji oraz wynikający z niego przewrotny program obniżania statusu psa w rodzinie, który nie jest niczym innym jak nieuzasadnionym uprzykrzaniem życia psów przez właścicieli.

Prof. Ray Coppinger
Najskuteczniej uczymy się poprzez kwestionowanie starych teorii. Ta książka bez wątpienia to robi.

Jean Donaldson
Dziękuję za umożliwienie mi przeczytania tej fantastycznej książki. Teoria dominacji, tak silnie utrwaliła się w świadomości społecznej tylko przez sam fakt, że została powielona w olbrzymiej ilości książek, że próby wykorzenienia jej czasem przypominają walkę z wiatrakami.

Turid Rugaas
Ogromne gratulacje! W końcu doczekaliśmy się małej i prostej książki na bardzo ważny i bardzo źle interpretowany przez szkoleniowców temat. Polecam ją gorąco!

Powrót do poprzedniej strony…