Adwokaci Zwierząt 22 maja Światowy Dzień Praw Zwierząt
22 MAJA – Światowy Dzień Praw Zwierząt
MLS26/2011
Jako autorzy cyklu odcinków ADWOKACI ZWIERZĄT, chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie. Dn. 22 maja br. planujemy zorganizować imprezy promujące szacunek dla zwierząt oraz ich praw i potrzeb.
Impreza odbędzie się w dniu 22 maja 2011 r. w Światowym Dniu Praw Zwierząt, obchodzonym cyklicznie. ADWOKACI ZWIERZĄT – program telewizyjny, jakiego w Polsce jeszcze nie było, obejmuje patronat medialny, jednocześnie zespół redakcyjny programu jest organizatorem krakowskiej imprezy. Działania te pomogą zdobyć poparcie społeczne dla idei takie programu oraz pomogą pozyskać zainteresowanie sponsorów na jego produkcję.
W tym dniu, 22 maja, namawiamy Polaków do ubrania się w kolory logo AZ, czyli bordowo-jasno pomarańczowe i blado-żółte, jako symbol poparcia dla przestrzegania praw zwierząt i głos poparcia idei takiego programu, czyli czasu antenowego, 30 min. raz w tyg. tylko dla zwierząt.
PROGRAM IMPREZY W KRAKOWIE:
14.00 do 21.00
• Rejs statkiem i poczęstunek dla uczestników – kuchnia wegetariańska i wegańska na pokładzie Statku „Sobieski”
• Prezentacja multimedialna Bohaterów programu ADWOKACI ZWIERZĄT, na pokładzie statku
• Zwiedzanie 10 stanowisk organizacji prozwierzecych i tematycznych wzdłuż Bulwaru Czerwieńskiego
• „Ustawa na wesoło”, stworzona przez społeczeństwo, Każdy uczestnik imprezy wymyśla przepis takiej społecznej ustawy o ochronie zwierząt. Zapisuje swój paragraf na kupionej przez siebie kartce pocztowej ze zwierzęciem.
Cele przedsięwzięcia:
1. Promocja programu telewizyjnego ADWOKACI ZWIERZĄT, którego emisją zainteresowana jest TVP2.
2. Pozyskanie poparcia społecznego dla projektu, a co za tym idzie, zainteresowania ze strony sponsorów.
3. Promowanie celów programu
4. Propagowanie wegetarianizmu i weganizmu jako filozofii i życia oraz jako alternatywy dla całkowitej lub częściowej rezygnacji z produktów pochodzenia zwierzęcego w celu zmniejszenia zapotrzebowania na te produkty.
5. Propagowanie adopcji zwierząt z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
6. Prezentacja psów pracujących jako terapeuci dla osób niepełnosprawnych
7. Prezentacja idei „Emerytury dla zwierząt po służbie”
8. Prezentacja problemów zwierząt cyrkowych, w celu promowania zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach.
Opis programy telewizyjnego ADWOKACI ZWIERZĄT
Wiosną 2010r. narodził się pomysł na telewizyjnym z udziałem obrońców zwierząt i ich podopiecznych oraz ludzi zajmujących się ochroną przyrody, a także przedstawicieli polskiego show-biznesu, polskiej sceny politycznej oraz adwokatów, prawników i sędziów. Chcemy podejść w sposób kompleksowy, a zarazem ciekawy, ekscytujący i przystępny dla widzów z różnych środowisk społecznych do problemu ochrony praw zwierząt w Polsce. Zainteresowanie programem wyraziła TVP2.
W programie jako goście specjalni weźmie udział lek. wet. Dorota Sumińska i Barbara Borzymowska, pisarka i poetka oraz osoby świata showbiznesu: Agata Buzek, aktorka; Robert Gawliński, lider zespołu WILKI; Agnieszka Szulim, prezenterka TVP; Justyna Grzybek, aktorka; Natalia Szyguła, aktorka; Paulina Przybysz, wokalistka zespołu SISTARS; Adam Kozłowski z zespołu SKANGUR; Michał Piróg, choreograf; Izabella Miko, aktorka; Izabela Trojanowska,
piosenkarka i aktorka; Beata Pawlikowska, pisarz i podróżnik; Mandaryna – Marta Wiśniewska; tancerka i piosenkarka; Majka Jeżowska, piosenkarka; Jarosław Jakimowicz, aktor; Łukasz Zagrobelny, piosenkarz; Robert Lesz-czyński, dziennikarz muzyczny. Czekamy na poparcie jeszcze innych znanych osobistości.
W poszczególnych odcinkach programu będziemy filmować akcje podczas interwencji oraz pomocy przy zwierzętach. Znane osoby wezmą udział w tych akcjach jako osoby towarzyszące, przyglądające się, komentujące sytuację lub w razie możliwości pomagające w opiece nad zwierzętami oraz uczestniczące w zabawach z nimi. Zostaną zaproszeni m. in. do schronisk i ośrodków rehabilitacji lub gospodarstw, gdzie dobrostan zwieząt jest najważniejszy. Wszystko w zależności od profilu edycji. Zamierzamy pokazać relacje z przebiegu leczenia i rehabilitacji zwierząt z udziałem lekarzy weterynarii i rehabilitantów w placówkach dla zwierząt.
Jednym z elementów charakterystycznych będzie podkład muzyczny, który będzie składał się z polskich przebojów z różnych dekad za zgodą autorów i wykonawców tych przebojów. Zaprosimy także osoby z różnych środowisk społecznych, aby wyraziły swoje opinie na temat sytuacji zwierząt w Polsce.
Zorganizowaliśmy ogromną akcję na portalach społecznościowych. Projekt błyskawicznie zdobył ogromne poparcie w ciągu krótkiego czasu. Ponad 100 osób dziennie zapisuje się na nasze strony, wysyła do nas zaproszenia oraz zapisuje się do naszych grup dyskusyjnych.
Cele programu to między innymi:
1. Ukazanie obrońców zwierząt i dzikiej przyrody jako osoby energiczne, ciekawe, z charakterem i charyzmą, waleczne, zawzięte, wywołujące kontrowersje.
2. Ukazanie pracy obrońców zwierząt i dzikiej przyrody jako ekscytującej i robiącej wrażenie oraz wywołującej emo- cje, jednak bardzo trudnej, napotykającej na trudności prawne, bezduszność urzędników i obojętność społeczeństwa.
3. Ukazanie przypadków okrucieństwa wobec zwierząt oraz bezkompromisowe potępienie ich.
4. Propagowanie pozytywnych postaw Polaków wobec zwierząt.
5. Pokazanie jak niezbędne jest utworzenia specjalnej jednostki Policji dla Zwierząt.
6. Wpływ na nowelizację ustawy o ochronie zwierząt z korzyścią dla zwierząt oraz poinformowanie o prawach zwierząt (instruktaż, jak należy reagować, gdy jest się świadkiem okrucieństwa wobec zwierząt).
7. Promowanie postawy stanowczego sprzeciwu społeczeństwa wobec okrutnego traktowania zwierząt.
8. Domaganie się egzekwowania praw zwierząt na wokandach polskich sądów.
9. Ukazanie humanitarnych metod zapobieganie bezdomności zwierząt.
10. Promowanie działań ludzi świata show-biznesu na rzecz ludzi i zwierząt.
11. Pokazanie korzyści wynikających z humanitarnego traktowania zwierząt.
12. Propagowanie wegetarianizmu i weganizmu jako filozofii życia oraz jako alternatywy dla całkowitej lub częściowej rezygnacji z produktów pochodzenia zwierzęcego w celu zmniejszenia zapotrzebowania na te produkty.
13. Pokazanie zwierząt w służbie człowiekowi i ich roli w życiu człowieka oraz różne ciekawe i wesołe wydarzenia z udziałem zwierząt, w żadnym wypadku nie wyrządzając im jakiejkolwiek krzywdy.
14. Promowanie postaw ekologicznych jako zjawiska „medialnego” i „cool” wśród młodzieży
15. Promowanie postawy „szacunek do zwierząt Polacy mają we krwi”.
Licząc na zainteresowanie projektem i możliwość owocnej współpracy, wysyłam prezentację bohaterów
„Adwokatów Zwierząt” (link pod listem).
Razem powiedzmy NIE okrucieństwu wobec zwierząt!
W rolach głównych wystąpią