8 września Klinika Zdrowego Chomika
Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.
W audycji jak zwykle stali bywalcy:
Justyna Kasińska - Fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie
Wojciech Kujawski - lekarz weterynarii, ordynator Kliniki Zdrowego Chomika
Andrzej Jaworski – wolontariusz schroniska w Krakowie, Fundacja „Psi Los”
Goście specjalni:
Paulina Skotnicka - Fundacja Czarna Owca Pana Kota
Joanna Wydrych – Fundacja Czarna Owca Pana Kota
Adam Mroczek - Sokolnik z firmy sokolnictwo.pl
Zapraszamy do wysłuchania audycji
Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.
W dzisiejszej audycji o tym czym jest sokolnictwo, na czym polega sztuka układania ptaków drapieżnych, do czego wykorzystuje się ptaki drapieżne, o „Marszu Jamników” który odbył się w niedzielę 2 września, o bezpłatnej akcji czipowania podczas której oznakowaliśmy elektronicznie 97 zwierząt oraz o kocie imieniem Maciek, który wiele w życiu przeszedł.
Czym tak naprawdę jest sokolnictwo? Pytanie wydaje się bardzo proste, jednak w rzeczywistości wiele osób, także samych sokolników potrafi wprawić w zakłopotanie. Według jednych z nich sokolnictwo to sztuka układania ptaków drapieżnych, a następnie polowanie z nimi. Według innych sokolnicy układają ptaki do pracy np. sokół pracujący na lotnisku. W rzeczywistości sokolnictwo to nic innego jak sztuka obcowania z ptakami drapieżnymi. O sokolnictwie i tym czym jest sokolnictwo opowie nasz gość specjalny pan Adam Mroczek z Firmy Sokolnictwo.pl
Więcej o zawodzie sokolnika
dowiecie się klikając w poniższy baner
W ostatnią niedzielę (2 września) ulicami Krakowa przeszedł osiemnasty z kolei „Marszu Jamników” organizowany przez Radio Kraków od 1994 roku. Jest to jedyna taka impreza nie tylko w Polsce, ale również na świecie, która każdorazowo gromadzi tysiące mieszkańców naszego miasta, jak i turystów z całego świata. W tym roku tematem przewodnim marszu było hasło „jamnik – podróżnik”. Na scenie przy Ratuszu dzielnie prezentowały się jamniki w najoryginalniejszych podróżniczych strojach.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy
(aby wejść do galerii kliknij poniższy baner)
Marsz Jamników był nie tylko okazją okazja do spotkania w gronie wielbicieli sympatycznych czworonogów, ale także do wygrania atrakcyjnych nagród. W tym roku Marszowi Jamników towarzyszyły liczne atrakcje dla czworonogów i ich właścicieli. Na stoiskach wokół sceny można było zasięgnąć fachowej porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, psiego behawiorysty, tresera oraz dowiedzieć się czegoś więcej o pet-sitterach oraz idei psiej adopcji.
Podczas Marszu Jamników całkowicie bezpłatnie oznakowaliśmy elektronicznie 97 zwierząt. Każdy zaczipowany czworonóg został zarejestrowany w międzynarodowej bazie danych SAFE-ANIMAL.
Więcej o akcji darmowego czipowania
dowiecie się klikając w poniższy baner
W radiowym studio gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Czarna Owca Pana Kota, którzy przedstawią historię kota imieniem Maciek. Mamy nadzieję, że wśród słuchaczy Radia Kraków znajdzie się ktoś kto zechce adoptować Maćka. Maciek przyjechał do Krakowa z Zamościa. Ma około 8 lat i bytował na rynku warzywnym w Zamościu. Komuś się to nie podobało i postanowił otruć Maćka. W Zamościu nikt nie był w stanie udzielić pomocy kotu. Gdy trafił pod opiekę Fundacji Czarna Owca Pana Kota był bardzo osłabiony. Lekarzom weterynarii udało się ustabilizować jego stan. Teraz Maciek poszukuje dobrego, kochającego i odpowiedzialnego domu.
Więcej o szukającym opiekuna Maćku
dowiecie się klikając w poniższy baner
Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej.