22 marca Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W audycji jak zwykle stali bywalcy:
Justyna Kasińska - Fundacja „Stawiamy na Łapy”
Urszula Friede – wielbicielka i miłośniczka fretek
Wojciech Kujawski
- lekarz weterynarii, ordynator „Kliniki Zdrowego Chomika”
Andrzej Jaworski
– Fundacja „Psi Los”

Goście specjalni:
Anna Kobylec – twórca ruchu na rzecz zwalczania pseudohodowli „Psia Mać”
Monika Zbrzeźniak – Fundacja „Ratujemy Dogi”
Katarzyna Beczek – Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt
T
omasz Argasiński - Fundacja „Czarna Owca Pana Kota”
Brygida
- Dog niemiecki

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W trakcie trwania audycji opowiemy o działalności ruchu na rzecz zwalczania pseudohodowli „Psia Mać”, zaprosimy do wzięcia udziału w zbiórce darów na rzecz zwierząt przebywających pod opieką Zakopiańskiego TOZ, będzie także o spotkaniu z Katarzyną Biernacką organizowanym przez Fundację Czarna Owca Pana Kota, tytule „Kociarza Roku 2013″ dla Tomasza Argasińskiego oraz o działalności Fundacji „Ratujemy Dogi”.


W sobotę 29 marca 2014 roku mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję wspomóc zwierzaki znajdujące się pod opieką Zakopiańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Punktualnie o godzinie 11:00 na parkingu przy siedzibie Radia Kraków (al. Słowackiego 22) rozpocznie się zbiórka darów odzieży używanej pod nazwą „Wietrzenie Szafy”. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na pomoc zwierzętom. W trakcie trwania audycji o działalności Zakopiańskiego TOZ oraz zwierzakach bytujących pod ich opieka opowie nasz gość specjalny Mariola Włodarczyk V-ce Prezes Zakopiańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Więcej informacji o zbiórce „Wietrzenie szafy”
otrzymacie klikając w poniższy baner

00_wietrzenie_szafy


Fundacja Czarna Owca Pana Kota we współpracy ze Stowarzyszeniem Empatia i księgarnią De Revolutionibus. Books&Cafe zaprasza na spotkanie z Katarzyną Biernacką „Zwierzęta w kulturze – miłość, przyjaźń, inspiracja, obecność, niewidzialność” które odbędzie się w sobotę 16 marca 2014 roku o godzinie 16:00 w księgarni De Revolutionibus. Books&Cafe (Kraków, ul. Bracka 14). O działalności Fundacji oraz o tytule „Kociarz roku 2013″ opowie słuchaczom Radia Kraków Tomasz Argasiński.

Więcej informacji spotkaniu z Katarzyną Biernacką
otrzymacie klikając w poniższy baner

czarna_owca_pana_kota_fundacja

Tomasz Argasiński z otrzymał tytuł Kociarza Roku 2013, przyznawany przez miesięcznik „Cztery łapy”. Laureat od kilku lat działa w Fundacji Czarna Owca Pana Kota, jego specjalnością są warsztaty budowy domków dla kotów. Tytuł Kociarza Roku jest przyznawany osobom, które na co dzień społecznie pomagają najbardziej potrzebującym kotom. Laureat przyznał, że tytuł jest sukcesem całej Fundacji. Warsztaty budowy domków dla bezdomnych kotów są prowadzone cykliczne. Tomasz Argasiński z dumną podkreśla, że pomysł tworzenia domków się rozrasta i ludzie tworzą je na własną rękę.


Fundacja „Ratujemy Dogi” zajmuje się pomaganiem niechcianym dogom niemieckim. Fundacja zrzesza ludzi, którzy z poświęceniem i kosztem swojego prywatnego życia pomagają zwierzętom. Pracują bez wynagrodzenia, zapłatą jest merdający ogon, uśmiech na twarzy nowego właściciela oraz zdjęcia z nowego domu, na których widać szczęście zwierzęcia i domowników. Pomagają psom, które w wyniku nieszczęśliwego losu, zbiegu okoliczności lub innych powodów straciły dom. Poszukują dla nich miejsca, w którym będą mogły być szczęśliwe do końca swoich dni. Zanim jednak taki dom się znajdzie, zapewniają im opiekę weterynaryjną, karmę, niejednokrotnie leczenie i dom tymczasowy, w którym zwierzęta dochodzą do równowagi psychicznej i fizycznej. O fundacji, potrzebach i zwierzętach do adopcji opowie pani Monika Zbrzeźniak – gość specjalny audycji.

Więcej informacji o działalności Fundacji „Ratujemy Dogi”
otrzymacie klikając w poniższy baner

ratujemy_dogi


„Psia Mać” to projekt edukacyjny mający na celu zmniejszenie popytu na zwierzęta rasowe, pochodzące z nielegalnych źródeł. Misją projektu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa a tym samym zmniejszenie popytu na szczenięta pochodzace z hodowli, w których łamane są przepisy prawa oraz w których hodowca wyrządza krzywdę zwierzętom. Projekt nie zakłada poparcia dla hodowców zrzeszonych w Związku Kynologicznym czy w stowarzyszeniach powstałych po nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Pseudohodowla to masowa wylęgarnia, w której psa wytwarza się hurtowo, ale za to w atrakcyjnej cenie. Niską cenę udaje się osiągnąć dzięki obniżeniu kosztów „produkcji”. Psie matki, niedożywione, wynędzniałe, nieleczone, kryte są podczas każdej cieczki. To zwykle odpad poprodukcyjny. Uboczny skutek promocji, która trwała do wyczerpania suki. Jest ich tak wiele bo mało który kupujący zadał sobie trud sprawdzenia warunków, w jakich szczenie przyszło na świat. Mało który zapytał o psią matkę. Możliwe, że właśnie ten brak pytań kupujących jest jednym z czynników powodujących, że pseudohodowcy czują się bezkarni i plenią się na potęgę. Osoby planujące zakup rasowego psa, muszą się nauczyć, jak mądrze dokonywać tego zakupu. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach, możesz wydatki ograniczyć do minimum.Jak? Nie kupuj, adoptuj.

Więcej informacji o działalności ruchu „Psia Mać”
otrzymacie klikając w poniższy baner

psia_mac


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej. W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia wykonane podczas trwania audycji.