21 kwiecień Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W radiowym studio jak zwykle stali bywalcy audycji:
Wojciech Kujawski – lekarz weterynarii, ordynator „Kliniki Zdrowego Chomika
Andrzej Kłosiński
- behawiorysta COAPE
Andrzej Jaworski
– Fundacja „Psi Los”

Goście Specjalni:
Olimpia Ociepka
- trener i wykładowca COAPE
Magdalena Tyrała
– opiekunka suczki imieniem Plaza
Mariusz Węc –
dogoterapeuta, Prezes Fundacji „Znaczenie”

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W audycji między innymi o  dogoterapii, która jest jednym  z aspektów działania Fundacji „Znaczenie” o suczce imieniem Plaza, która poszukuje kochającego opiekuna, o zaginionym w Krakowie Berneńskim Psie Pasterskim, o szkoleniu niesfornych czworonogów oraz o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pro-zwierzęcych działających w mniejszych ośrodkach na prowincji.


O działalności fundacji „Znaczenie” w obszarach takich jak dogoterapia, o efektach dogoterapii podczas zajęć z osobami niepełnosprawnymi, o edukacji szkolnej oraz reintegracji rodzin z których dzieci mają być umieszczone w Placówkach Opiekuńczo Wychowawczych i dzieci które już w takiej Placówce przebywają opowie słuchaczom Radia Kraków Prezes Fundacji „Znaczenie” Mariusz Węc .

Fundacja „Znaczenie” przygotowuje spektakl „Początek” którego premiera odbędzie się 15 maja 2012 roku. Na pierwszą edycję spektaklu pod nazwą „Pora na Rodzinę” serdecznie zapraszają Prezes fundacji „Znaczenie” Mariusz Węc oraz Piotr Ślęzak, scenarzysta i reżyser spektaklu „Początek”

Więcej o działalności Fundacji „Znaczenie”
dowiecie się klikając w poniższy baner


Podczas audycji postaramy się także znaleźć nowego opiekuna dla suczki imieniem Plaza. Bardzo sympatyczna, w chwili obecnej ma ok. 2,5 roku, jest zachipowana, wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona. Doskonale dogaduje się z innymi psami i bardzo dobrze reaguje na małe dzieci (trzeci miesiąc mieszka w domu tymczasowym z drugim psem i półtorarocznym dzieckiem). Jest bardzo dobrze ułożona, nauczona czystości, szybko wszystkiego się uczy i często się „uśmiecha”. Uwielbia spacery, będzie więc fantastycznym kompanem dla kogoś, komu sprawiają one podobną frajdę.

Więcej o suczce imieniem Plaza dowiecie
się klikając w poniższy banerW niedzielę 15 kwietnia 2012 roku w okolicy ul. Pylnej w Krakowie (Woja Justowska) zaginął Berneński Pies Pasterski. Psiak ma 1,5 roku. Miał na sobie czerwoną, skórzaną obrożę z adresem. Jest bardzo ufny do ludzi, jest w trakcie leczenia. Brak podawania leków spowoduje szybki nawrót choroby. W domu czekają stęsknieni i obawiający się o jego zdrowie właściciele. Na znalazcę psa czeka nagroda.
Kontakt do właściciela: 508 922 408Jeszcze tylko przez kilka dni możecie Państwo przekazać 1% swojego podatku. Zachęcamy do wsparcia bezdomnych i potrzebujących zwierzaków. Pamiętajmy, że duże i znane organizacje, działające w największych miastach zwykle nie mają kłopotów w zdobyciu darczyńców. Dlatego zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji działających w mniejszych ośrodkach, na prowincji. Tam Wasza pomoc jest znacznie bardziej potrzebna i z pewnością zostanie doceniona.


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej.