18 sierpnia Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W audycji jak zwykle stali bywalcy:
Wojciech Kujawski - lekarz weterynarii, ordynator Kliniki Zdrowego Chomika
Andrzej Jaworski – wolontariusz schroniska w Krakowie, Fundacja „Psi Los”

Gość Specjalny:
Magdalena Malec – behawiorysta COAPE, specjalista terapii zachowań zwierząt
Monika Suchowiak – Pozytywne Szkolenie Psów „Psia Szkoła”

Zapraszamy do wysłuchania audycji:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W audycji między innymi o wszystkim co wiąże się z adopcją zwierzaka, o tym jak wygląda procedura adopcyjna, jak przygotować się na przyjęcie nowego członka naszej rodziny, co powinniśmy zabrać jadąc po czworonoga do schroniska, na co należy zwracać uwagę wybierając wymarzonego pupila, a także o tym jakie niespodzianki mogą czekać na nas po adopcji.

Jeśli decydujecie się na posiadanie zwierzaka bądźcie odpowiedzialni. Wykażcie się odrobiną wyobraźni i zastanówcie się:
- czy jesteście gotowi zostać opiekunami żywej istoty na dobre i złe
- czy jesteście w stanie opiekować się swoim pupilem kiedy ten się zestarzeje
- czy liczycie się z tym, że z biegiem czasu Wasz zwierzak zacznie chorować
- czy stać Was na to żeby być przy nim kiedy nadejdzie jego czas
- czy będziecie w stanie zapewnić mu godną śmierć

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedzieliście „NIE” lub nie jesteście pewni swojej odpowiedzi radzimy zapomnieć o posiadaniu żywej istoty, która czuje, przywiązuje się i świata poza nami nie widzi.

PO ADOPCJI

W ciągu ostatniego okresu czasu byliśmy świadkami zwrócenia adoptowanych wcześniej ze schroniska zwierzaków. Przypadki o których mowa dotyczyły zazwyczaj psiaków, które po kilkugodzinnym lub kilkudniowym pobycie w domu, w śród nowej rodziny i nowych kochających opiekunów zostały zwracane do schroniska najczęściej z powodu niewłaściwego zachowania. Zwrot adoptowanego czworonoga jest dla opiekuna najprostszym, najszybszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem, a dla niego? Istnieje wiele organizacji, fundacji oraz osób zawodowo zajmujących się problemami związanymi z niepoprawnymi zwierzęcymi zachowaniami – jedną z nich jest pani Magdalena Malec prowadząca ośrodek terapii zachowania zwierząt towarzyszących Canislandia.


W CANISLANDII nauczysz się nie tylko pracować i szkolić własnego psa tu poznasz jego psychikę, nawiążesz z nim prawdziwą więź i zrozumiesz jego zachowanie. Nauczymy Cię jak pozytywnie wzmacniać zachowanie swojego psa, jak używać klikera, jak bawić się z psiakiem, jak zapewnić psu zajęcia, które są zgodne z jego naturalnymi wzorcami zachowania odpowiednimi dla rasy lub typu oraz jak socjalizować szczeniaka.

Odkąd pamiętam zawsze fascynował mnie świat zwierząt tak bliski a jednocześnie tak daleki od naszego ludzkiego, szczególnie interesowały mnie prawa i zależności rządzące w świecie przyrody. Od kilku lat zgłębiam i poszerzam swoją wiedzę na temat zachowania psów i wilków. Oba te gatunki są bardzo bliskie mojemu sercu i dlatego chciałabym, aby dzięki mojej pomocy ludzie lepiej poznali ich zachowania a dzięki temu lepiej zrozumieli swoich czworonożnych przyjaciół. Dzięki zapoznaniu się z tym jak psy uczą się, jak postrzegają świat i jak porozumiewają się między sobą łatwiej nam ludziom zbudować z nimi więź i po prostu żyć, na co dzień w zgodzie i harmonii – opowiada pani Magdalena Malec prowadząca ośrodek terapii zachowania zwierząt towarzyszących Canislandia.

Więcej o Szkole Canislandia
dowiecie się klikając w poniższy baner


Słuchaczom Radia Kraków przedstawimy kolejne propozycje książek, które w naszej ocenie przeczytać powinien każdy miłośnik zwierząt. Wybrane publikacje obszernie poruszają tematy dotyczące zachowania psów i ich prawidłowego wychowania, poprawnej komunikacji, obalają wiele mitów np. mit dominacji, wyjaśniają sposób myślenia czworonoga i pomagają zrozumieć nam choć troszkę sposób postrzegania świata przez naszego pupila.

Więcej o polecanych przez nas książkach
dowiecie się klikając w poniższy baner


Czasami zdarza się, że pomimo najlepszych chęci nie jesteśmy w stanie spędzić urlopu z naszym czworonożnym podopiecznym. Z pomocą przychodzą nam hotele dla zwierząt. O jednym z nich położonym w malowniczej wsi Glichów, nieopodal Myślenic (40 kilometrów od Krakowa), w którym nie znajdziemy kojców ani klatek, a psiaki mieszkają razem z domownikami opowie nasz gość specjalny pani Monika Suchowiak prowadząca od 2011 roku także „Psią Szkołę”.

„W mojej szkole proponuję szeroki wybór kursów, warsztatów grupowych oraz zajęć indywidualnych popartych poradnictwem w zakresie zachowań problemowych, dopasowanych ściśle do potrzeb właściciela i jego pupila. Podczas szkolenia nie stosuję żadnej formy przymusu, siły lub karania” – opowiada o prowadzonej przez siebie szkole pani Monika Suchowiak.

Więcej o „Psiej Szkole” dowiecie się
klikając w poniższy baner


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej.