16 lutego Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W audycji jak zwykle stali bywalcy:
Urszula Friede - miłośniczka i wielbicielka fretek
Wojciech Kujawski - lekarz weterynarii, ordynator „Klinik Zdrowego Chomika”
Andrzej Jaworski
– wolontariusz schroniska w Krakowie, Fundacja „Psi Los”

Goście specjalni:
Andrzej Kłosiński – behawiorysta COAPE
Marek Młodziński – Hotel i Szkoła dla Psów w Bogatyni
Marcin Kędryna – miłośnik i sympatyk zwierząt, wolontariusz schroniska w Krakowie

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W audycji o wszystkim co związane z agresywnymi zachowaniami psów, o tym dlaczego psy przejawiają agresję, o sygnałach uspokajających wysyłanych przez czworonogi, o pomocy i socjalizacji niesfornych pupili. Słuchaczom Radia Kraków podpowiemy jak rozpoznać zbliżający się psi atak oraz jak się zachować aby do niego nie doszło. Przedstawimy psiaka imieniem Wigo, któremu pomóc postanowiły dwie fundacje.


W połowie grudnia 2012 roku na naszych stronach internetowych zamieściliśmy informację o szukającym domu Goldenie imieniem Wigo. Psiakiem zainteresowała się Fundacja Warta Goldena, która bardzo szybko znalazła tymczasowy dom dla niesfornego czworonoga. Wigo otrzymał szansę na nowe życie, z której nie skorzystał. Chcesz wiedzieć dlaczego? Przeczytaj ciąg dalszy jego historii i nie zostań obojętny.

Więcej o niesfornym goldenie imieniem Wigo
dowiecie się klikając w poniższy baner

Fundacja Warta Goldena wraz z Fundacją Psi Los postanowiła dać czworonogowi kolejną szansę na nowe życie. Wspólnymi siłami zdiagnozujemy Wigo, a następnie umieścimy go w hotelu pana Marka Młodzińskiego (Bogatynia), który specjalizuje się w socjalizacji psów wykazujących agresywne zachowania. Osoby, które zechcą przekazać dowolnej wielkości darowiznę przeznaczoną w całości dla Wigo mogą to zrobić na wiele sposobów, szczegóły znajdziecie <TUTAJ> O dalszych planach związanych z Wigo opowie słuchaczom Radia Kraków pani Michalina Pasierbek z Fundacji Warta Goldena.


Pan Marek Młodziński pracuje z trudnymi psami od bardzo wielu lat. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywał między innymi u naszych czeskich sąsiadów. Od dłuższego czasu wraz z synem Łukaszem prowadzi w Bogatyni hotel oraz szkołę dla psów. Obaj panowie specjalizują się w socjalizacji psów lękliwych lub agresywnych. Pod ich opiekę trafiają niesforne czworonogi z całej Europy (Polski, Niemiec, Anglii, Hiszpanii, Francji, Holandii i Irlandii). „Nie przypominam sobie psa którego ze względu na agresję trzeba było poddać eutanazji, za każdym razem udaje się nam pomóc czworonogowi, nigdy nie odnotowaliśmy porażki” – wyjaśnia w rozmowie z nami 54 letni Marek Młodziński. O pracy z trudnymi zwierzakami pan Marek opowie słuchaczom Radia Kraków podczas trwania audycji.

Więcej o Szkole i Hotelu dla Psów w Bogatyni
dowiecie się klikając w poniższy baner


Golden Wigo nie będzie pierwszym psiakiem z krakowskiego schroniska, który dzięki pomocy osób nieobojętnych na los bezdomnych zwierząt trafi pod opiekę pana Marka Młodzińskiego. Kilka miesięcy temu do hotelu w Bogatyni przyjechał Heks (także przejawiający agresywne zachowania). Początkowo psiakiem zajęli się wolontariusze i wolontariuszki schroniska przy ul. Rybnej, adoptowali go ze schroniska i zorganizowali możliwość socjalizacji. W chwili obecnej Heks jest przeznaczony do adopcji, poszukuje odpowiedzialnego opiekuna.

Więcej o szukającym domu psiaku imieniem Heks
dowiecie się klikając w poniższy baner


Warszawiak Paweł Kinsner, żeby uzbierać karmę dla zwierząt ze schroniska w Korabiewicach, przejdzie ponad 520 kilometrów linią brzegową Bałtyku – samotnie, ponad 30 kilometrów dziennie. Wyprawa potrwa około siedemnastu dni. „Zawsze fascynowało mnie morze. Przy okazji chciałbym pooglądać Bałtyk zimą, złapać kontakt z przyrodą. Przez 520 kilometrów – od granicy niemieckiej do rosyjskiej – na pewno się napatrzę” – mówi Paweł. Cały ekwipunek poniesie w plecaku. Partnerem wyprawy jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! – opiekun Schroniska w Korabiewicach, w którym przebywa m.in. ponad 400 psów, 16 koni, 4 niedźwiedzie i wilczyca. Podczas trwania audycji połączymy się telefonicznie z panem Pawłem, który w ostatnim czasie minął Jarosławiec.

Więcej informacji o tym niezwykłym przedsięwzięciu
otrzymacie klikając w poniższy baner


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej.