Skaler ultradźwiękowy dla schroniska
Kilka dni temu Fundacja Psi Los zwróciła się do firmy Marsas Equipment for Professionals mieszczącej się w Warszawie przy Al. Niepodległości 9/11 L.62 z prośbą o zastosowanie specjalnego upustu na zakup ultradźwiękowego skalera służącego do usuwania kamienia nazębnego.
Naszym założeniem było kupno skalera, a następnie przekazanie go do Ambulatorium Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W odpowiedzi na zapytanie o cenę firma Marsas postanowiła za naszym pośrednictwem podarować urządzenie krakowskiemu schronisku.
W dniu dzisiejszym tj. 14 listopada 2011 roku (poniedziałek) otrzymaliśmy przesyłkę zawierającą podarowane przez Firmę Marsas urządzenie. Jeszcze tego samego dnia, w godzinach popołudniowych dostarczyliśmy skaler do krakowskiego schroniska.
Fundacja Psi Los im. Joanny Krupińskiej oraz
Portal Miłośników Zwierząt „Chwila dla Pupila”
pragnie gorąco podziękować firmie Marsas
za podarowanie urządzenia, dzięki któremu bezdomne
zwierzęta przebywające pod opieką schroniska
będą mogły liczyć na poprawę higieny jamy ustnej.
Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych psów są choroby przyzębia. Występują one u około 80% zwierząt. Kłopoty zaczynają się zwykle po drugim roku życia, kiedy to na zębach zaczyna się odkładać płytka i kamień nazębny. Chorobą przyzębia określamy wszelkie zmiany zachodzące w obrębie dziąseł, zębodołów, podniebienia oraz kościach żuchwy i szczęki. Zmiany te są spowodowane przez zakażenia bakteryjne, będące wynikiem narastania płytki nazębnej, a następnie kamienia nazębnego.
Kamień nazębny zbudowany jest z fosforanu i węglanu wapnia. Ma kolor od żółtego do ciemnobrunatnego, jest twardy i kruchy. Najczęściej lokalizuje się na kłach, zębach trzonowych i przedtrzonowych i zwykle jest go więcej po tej stronie, którą pies mniej rozgryza pokarm.
Tworzenie się kamienia zależy w dużej mierze od rodzaju pokarmu, a także składu śliny. Gromadzący się kamień uciska na dziąsła, podważa je powodując stan zapalny dziąseł. Dodatkowo resztki pokarmu gromadzą się w przestrzeni między kamieniem a dziąsłami sprzyjając rozwojowi flory bakteryjnej pogłębiającej zapalenie. Taki stan powoduje często niechęć zwierzęcia do pobierania pokarmu spowodowany bólem oraz nieprzyjemny gnilny zapach z pyska, a w bardziej zaawansowanej postaci rozchwianie i wypadanie zębów.
Więcej informacji o firmie Marsas otrzymacie
klikając w poniższy baner