2 lutego Klinika Zdrowego Chomika
Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.
W audycji jak zwykle goście specjalni oraz stali bywalcy:
Justyna Kasińska - Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie
Urszula Friede - miłośniczka i wielbicielka fretek
Wojciech Kujawski - lekarz weterynarii, ordynator „Klinik Zdrowego Chomika”
Andrzej Jaworski – wolontariusz schroniska w Krakowie, Fundacja „Psi Los”
Zapraszamy do wysłuchania audycji
Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.
W audycji opowiemy organizowanej przez Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne wycieczce brzegiem Wisły, o fretce imieniem Ropuch, która szukała pomocy wśród Internautów, o przywróconej w Krakowie opłacie (podatku) od posiadania psa. Nasz telefoniczny gość pan Paweł Kinsner opowie o niezwykłym wyczynie mającym na celu pomóc zwierzętom w Korabiewicach.
W sobotę 2 lutego 2013 roku Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w trwającej około cztery godziny wycieczce miejskim odcinkiem Wisły, która rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:30 na moście dębnickim (od strony Jubilatu). Prowadzący wycieczkę Kazimierz Walsz radzi aby osoby biorące udział wydarzeniu zaopatrzyły się w lornetkę, przewodnik do oznaczania ptaków, buty terenowe, kurtkę przeciwdeszczową i prowiant.
Więcej informacji znajdziecie na internetowej stronie
Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego
Warszawiak Paweł Kinsner, żeby uzbierać karmę dla zwierząt ze schroniska w Korabiewicach, przejdzie ponad 520 kilometrów linią brzegową Bałtyku – samotnie, ponad 30 kilometrów dziennie. Wyprawa potrwa około siedemnastu dni. „Zawsze fascynowało mnie morze. Przy okazji chciałbym pooglądać Bałtyk zimą, złapać kontakt z przyrodą. Przez 520 kilometrów – od granicy niemieckiej do rosyjskiej – na pewno się napatrzę” – mówi Paweł. Cały ekwipunek poniesie w plecaku. Partnerem wyprawy jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! – opiekun Schroniska w Korabiewicach, w którym przebywa m.in. ponad 400 psów, 16 koni, 4 niedźwiedzie i wilczyca.
Więcej informacji o tym niezwykłym przedsięwzięciu
otrzymacie klikając w poniższy baner
Igor jest nie tylko psem. Jest istotą, która zmieniła życie niepełnosprawnej Magdy Kulus z Tychów i pozwoliła jej spełnić wiele marzeń, także marzenie o namiastce samodzielności. Rak, który go zaatakował, rzadko daje przerzuty, ale cały czas się rozwija. Siedmioletni Igor jest na emeryturze, jednak w miarę swoich możliwości pomaga Magdzie. Jego następcą będzie Egon – golden, którego Magda otrzymała z hodowli Dog Talk. Niestety, kwota, jaką trzeba wydać na szkolenie Egona, jest ogromna, dlatego trzy miesiące temu Fundacja Psi Los postanowiła działać…
Dzięki pomocy Darczyńców od rozpoczęcia zbiórki do dzisiaj udało się nam zebrać 7854,49 PLN. Dzięki otrzymanym środkom opłaciliśmy zakup specjalistycznej karmy dla Igora, badania i wizyty w gabinetach weterynaryjnych oraz lekarstwa. Opłacamy także szkolenie młodego Egona. Łącznie wydaliśmy 2173,25 zł. Przed nami kolejne badania Igora – niestety dość kosztowne… Więcej aktualności o „Blondynach i Blondynie” przeczytacie na wydarzeniu utworzonym na portalu społecznościowym Facebook, znajdziecie tam także aktualne zdjęcia z naszych odwiedzin w Tychach. <TUTAJ>
Osoby, które zechcą wspomóc leczenie Igora oraz szkolenie
jego następcy Egona zapraszamy na stronę blondyni.psilos.org
W 2013 roku mieszkańcy Krakowa muszą zapłacić opłatę od posiadania psa w wysokości 36,00 złotych rocznie na jednego czworonoga. Opłata płatna jest bez wezwania w terminie do 31 maja 2013 roku. Zwolnione z opłaty są psy adoptowane z krakowskiego schroniska, lub trwale oznakowane (tatuaż, mikroczip), a także zwierzęta chirurgicznie wysterylizowane (wykastrowane) oraz szczeniaki do 8 miesiąca życia.
Dla osób nieposiadających dostępu do internetu informacje dotyczące przywrócenia opłaty od posiadania psa oraz możliwości zwolnienia z opłaty dostępne są w wersji do odsłuchania w telefonicznym serwisie informacyjnym Fundacji Psi Los dostępnym pod stacjonarnym numerem telefonu:
Więcej o przywróconej opłacie za posiadanie psa
dowiecie się klikając w poniższy baner
Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej. W galerii poniżej zamieścimy zdjęcia wykonane podczas trwania audycji.