7 lipca Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W audycji jak zwykle stali bywalcy:
Justyna Kasińska - Fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie
Andrzej Jaworski
– wolontariusz schroniska w Krakowie, Fundacja „Psi Los”

Goście Specjalni:
Maria Teresa Chmurska – lekarz weterynarii
Łukasz Wodecki – kierownik ds. produktów i szkoleń SAFE-ANIMAL

Zapraszamy do wysłuchania audycji:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W audycji o wszystkim co powinniście wiedzieć na temat elektronicznej identyfikacji zwierząt. O tym jak działa i jak wygląda mikroczip, dlaczego czipujemy zwierzęta, gdzie i w jaki sposób możemy odczytać numer transpondera, na czym polega rejestracja zwierzaka w bazie zaczipowanych zwierząt oraz dlaczego i w jaki sposób zabezpieczony elektronicznie pupil o wiele łatwiej odnajdzie drogę do właściciela.

Na wszystkie pytania słuchaczy postaramy się odpowiedzieć podczas całkowicie niecodziennej audycji „Klinika Zdrowego Chomika” która tym razem, jak zwykle na żywo, jednak nie z radiowego studio ale z dziedzińca Radia Kraków… Audycję poprowadzi redaktor Paweł Sołtysik, a gościem specjalnym będzie przedstawiciel Międzynarodowej Bazy Zaczipowanych Zwierząt SAFE-ANIMAL.

Podczas trwania audycji oraz przez godzinę po jej zakończeniu słuchacze Radia Kraków będą mieli okazję oznakować elektronicznie (zaczipować) swojego czworonoga.


W sobotę 7 lipca 2012 roku Fundacja Psi Los, Radio Kraków Małopolska, Międzynarodowa Baza Danych Safe-Animal oraz Lecznica Weterynaryjna DoktorWet serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji bezpłatnego „czipowania” która odbędzie się w siedzibie Radia Kraków przy al. Słowackiego 22 (na dziedzińcu). W godzinach od 9:00 do 11:00 słuchacze Radia Kraków będą mogli bezpłatnie zaczipować swojego czworonoga.

Na miejscu spotkacie między innymi lekarza weterynarii, który bezpłatnie zaczipuje Waszego czworonoga, przedstawiciela Międzynarodowej Bazy Danych Zaczipowanych Zwierząt „Safe-Animal” oraz osoby, które dzięki systemowi elektronicznego znakowania odnalazły zaginione zwierzaki.

Więcej o akcji darmowego czipowania
dowiecie się klikając w poniższy baner


Dzięki nawiązaniu stałej współpracy pomiędzy Fundacją Psi Los a SAFE-ANIMAL macie Państwo możliwość całkowicie bezpłatnie zarejestrować swojego pupila w największej ogólnopolskiej i międzynarodowej bazie danych zaczipowanych zwierząt.

Aby sprawdzić, czy Wasz zwierzak znajduje się już w bazie danych SAFE-ANIMAL, prosimy wpisać numer mikroczipa do specjalnej wyszukiwarki znajdującej się w menu na górze strony.

Jeżeli wynik będzie negatywny, oznacza to, że powinniście Państwo jak najszybciej, bezpłatnie zarejestrować pupila w bazie danych. Aby skorzystać z formularza rejestracyjnego prosimy kliknąć w poniższy baner.


SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. To jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi miastami w Polsce, w których realizowane są programy czipowania psów (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii, którzy samodzielnie bądź z ramienia urzędu miasta przeprowadzają usługę czipowania zwierząt.

SAFE-ANIMAL codziennie wykazuje się ogromną skutecznością w odnajdywaniu zwierząt, również poza granicami kraju. Potwierdzają to dotychczasowe interwencje na terenie Niemiec, Szwajcarii, Anglii, Austrii i Belgii. W ankiecie przeprowadzonej wśród miłośników zwierząt i urzędników administracji publicznej, SAFE-ANIMAL został uznany BAZĄ NR 1 W POLSCE.

Więcej o Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL
dowiecie się klikając w poniższy baner


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej. W galerii poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane podczas trwania audycji.