20 kwietnia Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W audycji jak zwykle stali bywalcy:
Urszula Friede - miłośniczka i wielbicielka fretek
Wojciech Kujawski - lekarz weterynarii, ordynator Kliniki Zdrowego Chomika
Andrzej Jaworski – wolontariusz schroniska w Krakowie, Fundacja „Psi Los”

Goście specjalni:
Andrzej Szkarłat - lekarz weterynarii
Łukasz Wodecki –
kierownik ds. produktów i szkoleń SAFE-ANIMAL

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W audycji o wszystkim co powinniście wiedzieć na temat elektronicznej identyfikacji zwierząt. O tym jak działa i jak wygląda mikroczip, dlaczego czipujemy zwierzęta, gdzie i w jaki sposób możemy odczytać numer transpondera, na czym polega rejestracja zwierzaka w bazie zaczipowanych zwierząt oraz dlaczego i w jaki sposób zabezpieczony elektronicznie pupil o wiele łatwiej odnajdzie drogę do właściciela.

Na wszystkie pytania słuchaczy postaramy się odpowiedzieć podczas całkowicie niecodziennej audycji „Klinika Zdrowego Chomika” która tym razem, jak zwykle na żywo, jednak nie z radiowego studio ale z dziedzińca Radia Kraków… Gościem specjalnym będzie przedstawiciel Międzynarodowej Bazy Zaczipowanych Zwierząt SAFE-ANIMAL.

Podczas trwania audycji oraz przez godzinę po jej zakończeniu słuchacze Radia Kraków będą mieli okazję oznakować elektronicznie (zaczipować) swojego czworonoga.


W sobotę 20 kwietnia 2013 roku Fundacja Psi Los, Radio Kraków Małopolska, Międzynarodowa Baza Danych Safe-Animal oraz Gabinet Weterynaryjny Andrzej Szkarłat serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji bezpłatnego „czipowania” która odbędzie się w siedzibie Radia Kraków przy al. Słowackiego 22 (na dziedzińcu). W godzinach od 9:00 do 11:00 słuchacze Radia Kraków będą mogli bezpłatnie zaczipować swojego czworonoga.

Na miejscu spotkacie między innymi lekarza weterynarii, który bezpłatnie zaczipuje Waszego czworonoga, przedstawiciela Międzynarodowej Bazy Danych Zaczipowanych Zwierząt „Safe-Animal” oraz osoby, które dzięki systemowi elektronicznego znakowania odnalazły zaginione zwierzaki.

Przypominamy, że zaczipowanie zwierzaka zwalnia z obowiązku wniesienia przywróconej w dniu 1 stycznia 2013 roku w Krakowie opłaty od posiadania psa. Więcej informacji o przywróconej w Krakowie opłacie od posiadania psa oraz możliwości zwolnienia z obowiązku jej wniesienia znajdziecie <TUTAJ>

Więcej informacji o wiosennej akcji darmowego czipowania
otrzymacie klikając w poniższy baner


Dzięki nawiązaniu stałej współpracy pomiędzy Fundacją Psi Los a SAFE-ANIMAL macie Państwo możliwość całkowicie bezpłatnie zarejestrować swojego pupila w największej ogólnopolskiej i międzynarodowej bazie danych zaczipowanych zwierząt.

Aby sprawdzić, czy Wasz zwierzak znajduje się już w bazie danych SAFE-ANIMAL, prosimy wpisać numer mikroczipa do specjalnej wyszukiwarki znajdującej się w menu na górze strony.

Jeżeli wynik będzie negatywny, oznacza to, że powinniście Państwo jak najszybciej, bezpłatnie zarejestrować pupila w bazie danych. Aby skorzystać z formularza rejestracyjnego prosimy kliknąć w poniższy baner.


SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. To jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi miastami w Polsce, w których realizowane są programy czipowania psów (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii, którzy samodzielnie bądź z ramienia urzędu miasta przeprowadzają usługę czipowania zwierząt.

SAFE-ANIMAL codziennie wykazuje się ogromną skutecznością w odnajdywaniu zwierząt, również poza granicami kraju. Potwierdzają to dotychczasowe interwencje na terenie Niemiec, Szwajcarii, Anglii, Austrii i Belgii. W ankiecie przeprowadzonej wśród miłośników zwierząt i urzędników administracji publicznej, SAFE-ANIMAL został uznany BAZĄ NR 1 W POLSCE.

Więcej o Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL
dowiecie się klikając w poniższy baner

Serdecznie dziękujemy Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL za bezpłatne przekazanie mikroczipów i przyłączenie się do akcji wiosennego czipowania. Specjalne podziękowania dla Pana Andrzeja Szkarłata – lekarza weterynarii, który bezpłatnie zaczipuje czworonogi w siedzibie Radia Kraków. Więcej o Gabinecie Weterynaryjnym Andrzeja Szkarłata dowiecie się <TUTAJ>


Jeżeli chcecie Państwo pomóc psom z Krakowa przekażcie 1% swojego podatku na rzecz fundacji MRNRZ Viva! Wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000135274 koniecznie z dopiskiem „Psy z Krakowa” w rubryce „Cel szczegółowy 1%”. Uzyskane środki posłużą poprawie losu bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt.


Zobacz także:
>>> akcja darmowego czipowania 7 lipca 2012 roku
>>> akcja darmowego czipowania 2 września 2012 roku

Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej. W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia wykonane podczas trwania audycji.