Zawyżenie kar dla osób znęcających się nad zwierzętami

Do:
Kancelaria Prezydenta

Prezydent RP Bronisław Komorowski
Kancelaria Sejmu
ul. Wiejska 10 00-902 Warszawa
+48(022)695-29-00

Szanowny Pan Prezydent RP
Bronisław Komorowski

Tematem tej petycji jest prośba o zawyżenie kar dla osób znęcających się nad zwierzętami.

Początek stycznia. Dowiadujemy się o kolejnym przypadku bestialskiego czynu, którego dokonali nieznani jak dotąd oprawcy. Tym razem jest to duży, czarny pies, który przyczepiony łańcuchem w zamkniętym kojcu zostaje żywcem podpalony. Zwierzę z licznymi obrażeniami trafia do Fundacji ” Mrunio ” , gdzie zajmuje się nim sztab pracowników. Opieka nad zwierzęciem jest jednak długotrwała i kosztowna. Kolejne ujawnione przypadki to : ” Zabawa z psem w śmierć i życie na torach kolejowych ” Ciągnięty pies husky za samochodem oraz z ostatnich doniesień para dorosłych osób wieszająca zakatowanego psa na drzewie. Mamy początek roku a ciągle napływają nowe informacje o podobnych przejawach sadyzmu. Zatem nasuwa się pytanie ile takich przypadków nie ujrzy światła dziennego?

Przyjrzyjmy się problemowi z innej strony, jeżeli człowiek zdolny jest do sadyzmu wobec zwierząt, to mały krok dzieli go już od popełnienia przestępstwa przeciwko drugiemu człowiekowi. Dlatego też kary powinny być adekwatne do popełnionego czynu. W przeciwnym wypadku pokażemy że prawo Polskie zamiast chronić zwierzęta przyczynia się do ich śmierci. Zatem każdemu z nas nasuwa się kolejne pytanie : Czy tak musi być? Czy co dzień musi dochodzić do tak bestialskich czynów?

Przecież można temu zapobiec, wystarczy zmienić ustawę o ochronie praw zwierząt. A oprawcy, którzy często pozostają bezkarni może na drugi raz dobrze się zastanowią nim znów dopuszczą się tak karygodnego czynu. Nie bądźmy obojętni na los zwierząt, dajmy im godnie żyć. Zasługują na to tak samo jak my. Dlatego też zwracam się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o ustosunkowanie się do problemu, który nęka każdego miłośnika zwierząt.

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie petycji.

Niżej podpisany/a:
Aneta Dubaj
40-709 Katowice
annodomini81@gmail.com