O przytulisku

Przytulisko w Łętkowicach to zwykłe gospodarstwo kupione przez panią Wiolę kilkanaście lat temu by ratować konie: stare, schorowane, zniszczone pracą ponad siły. W 2012 roku gospodarstwo stało się domem także dla bezdomnych psów – dla niektórych na krótko, bo były młode, ładne, zdrowe, chwyciły kogoś za serce i znalazły swoje miejsce przy boku dobrych ludzi, dla innych na stałe, bo są stare, chore albo tak skrzywdzone przez człowieka, że nie chcą mu już zaufać.

Czasem trafiają tu także koty, najczęściej podrzucone pod bramę niechciane kocięta w pudełku albo worku po ziemniakach. Wszystkie zwierzęta, które tam trafią mogą czuć się bezpieczne i mieć pewność, że pani Wiola będzie walczyć o ich życie, zdrowie i o to, by minęła trauma związana z porzuceniem, biciem czy wrastającym w szyję łańcuchem. Część z nich to zwierzęta uratowane przez Wiolę w różnych okolicznościach i utrzymywane z jej prywatnych środków. W Łętkowicach zawsze potrzebna jest karma, budy, materiały takie jak deski. styropian czy blacha by można było czynić bieżące naprawy.

przytulisko_w_letkowicach

Fundacja „Człowiek Dla Zwierząt” została założona przez Wiolettę Litwin-Mroczka, która kilkanaście lat temu postanowiła poświęcić swoje życie zwierzętom. W zakupionym przez nią gospodarstwie stworzyła przytulisko, w którym schronienie znajdują konie, kozy, psy i koty. W łętkowickim przytulisku zwierzaki mają dobre warunki bytowania, odpowiednie wyżywienie, opiekę weterynaryjną, duże pastwiska i wybiegi, a przede wszystkim codzienną dawkę czułości i zainteresowania od ludzi, którzy się nimi zajmują.

Misja:
1) niesienie pomocy zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym,
2) udzielanie pomocy osobom fizycznym służącym zwierzętom bezdomnym, współpracę z placówkami i osobami fizycznymi niosącymi pomoc zwierzętom bezdomnym, 3) działalnośćœć adopcyjna (znajdowanie zwierzętom nowych opiekunów),
4) przechowywanie zwierząt bezdomnych, porzuconych, przekazanych Fundacji drogą umowy darowizny lub wykupionych przez Fundację oraz odebranych właścicielom na drodze interwencji,
5) utrzymywanie i prowadzenie domów tymczasowych, przytulisk, schronisk i hoteli dla zwierząt,
6) wszelkie działania w zakresie zwalczania zjawiska bezdomności zwierząt,
7) realizowanie gminnych programów darmowej sterylizacji i kastracji zwierząt

Fundacja Człowiek Dla Zwierząt
Łętkowice Kolonia 59

32-107 Radziemice

Kontakt telefoniczny:
Wiola tel 783 553 197
Marta tel. 534 884 174

Dane rejestrowe:
KRS: 0000537423
NIP: 6821770446
REGON: 360501230