Radio Kraków w Harbutowicach

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

Stali bywalcy oraz goście specjalni:
Małgorzata Dobrzańska
- przytulisko dla zwierząt w Harbutowicach
Krzysztof Kubista – student UEK w Krakowie
Remigiusz Hercig – student UEK w Krakowie
Marcin Gębarski – student UEK w Krakowie
Andrzej Jaworski - Fundacja „Psi Los

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W trakcie trwania audycji, która tym razem prosto z podkrakowskich Harbutowic opowiemy o potrzebach przytuliska, w którym na co dzień przebywa ponad sześćdziesiąt psów. Porozmawiamy o tym jak wspomóc czworonogi mieszkające w tym niezwykłym miejscu oraz jak pomóc cudownej pani Małgorzacie przetrwać bardzo trudny zimowy okres. Opowiemy o organizowanej przez studentów UEK zbiórce na rzecz przytuliska w Harbutowicach oraz o trwającej akcji Fundacji Psi Los.


Przytulisko dla Zwierząt w Harbutowicach powstało jesienią 1999 roku. Położony w miejscowości opodal Myślenic piętrowy dom i ogród o powierzchni 30 arów przeznaczony został przez panią Bożenę Chechlińską w całości dla bezdomnych psów i kotów, szczególnie dla zwierząt starych, kalekich oraz osieroconych wskutek śmierci właściciela. Początkowo dom ten był schronieniem dla kilkunastu psów i kotów. W tej chwili jest całkowicie zapełniony, mimo tego, iż wielu zwierzętom udało się znaleźć nowe domy, wciąż mieszka w nim około sto zwierząt. Przytulisko utrzymywane jest wyłącznie z datków oraz ze skromnych prywatnych środków, dlatego też brakuje pieniędzy na opłaty: za energię elektryczną, opał, a przede wszystkim na wyżywienie i leczenie zwierząt. Wszystkie działania na rzecz Przytuliska prowadzone są charytatywnie i w ramach prywatnego wolnego czasu.

Aby przekazać darowiznę na rzecz przytuliska w Harbutowicach
prosimy kliknąć w poniższy baner

00_zbiorka_harbutowice


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej. W galerii poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonane podczas nagrania audycji.