One mają to już za sobą – galeria

W styczniu 2011 roku z inicjatywy Wolontariuszy w krakowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej 3 uruchomiony został kącik groomerski. Dzięki powstałemu kącikowi zawierającemu podstawowe wyposażenie służące do pielęgnacji zwierzaków pensjonariusze schroniska mogą liczyć na ogólną poprawę swojego wyglądu, co w konsekwencji na pewno przyczyni się do ogólnej poprawy jakości życia oraz zwiększenia liczby adopcji.

Poznajcie niektóre zwierzaki którymi zajęli się groomerzy…

Adaś

W piątek pierwszym pieskiem był Adaś. Wszyscy znamy Adasia, jest bardzo lubiany. To 4 letni pies przywieziony do schroniska z interwencji TOZ. Ale Adaś jest chory, ma padaczkę i jest pod stałą opieką farmakologiczną, co nie przeszkadza mu normalnie funkcjonować i pies szuka spokojnego domu. Obchodziliśmy się z Adasiem bardzo delikatnie, nie chcieliśmy dodatkowych stresów. Pies został wyczesany, nie wkładaliśmy go na stół, jego bezpośredni opiekun był cały czas przy nim. Magda z pomocnikami wyczesała Adasia z martwego włosa, pod czujnym okiem opiekuna i nowych obserwujących groomerów.

Dżako

Dżako to mix pirenejczyka, pięknie kolorowo umaszczony. Dżako był wyczesywany, jednak całe to „groomerskie poświęcenie” lekko go stresowało. To pies o silnym charakterze, doskonały jako stróż. Ma trzy lata, jest w schronisku od marca tego roku. Został przywieziony z interwencji Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Numer ID P6/03/11

Harison

Harison to duży owczarkowaty, przyjaźnie nastawiony do ludzi i bardzo cierpliwy psiak. To co robili z jego sierścią gromerzy ani trochę go nie zestresowało. Pies ma 10 lat, przebywa w schronisku od stycznia 2011 roku, trafił z interwencji Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Lora

Lora-Nieduża sunia, o bardzo przymilnym charakterze. Trafiła do schroniska w lipcu 2009 roku i niestety jest nadal. Jej schroniskowy numer 129/07/09, a jej wiek oceniono na 12 lat. Lora pomimo wieku zachowuje się jakby miała lat o wiele mniej. Pod ręką człowieka jej oczy robią się z radości okrągłe. Ona kocha ludzi, dogaduje się z innymi psami, na spacerach rozkwita. Sunia jest wysterylizowana i szuka swojego człowieka. Zabiegi pielęgnacyjne znosiła cierpliwie i przyniosły jej one dużą radość. Każdy kontakt z ludźmi, cokolwiek by przy niej robiono głaskanie, czesanie to wielkie zadowolenie.

Madej

Madej-To mały, figlarny piesek, ruchliwe sreberko. Ma 7 lat i w schronisku przebywa od stycznia tego roku. Jest wykastrowany. Madej był zachwycony pobytem w kąciku, na stole i obecnością tylu ludzi wokół niego. Jego micha była cały czas uśmiechnięta, co widać na zdjęciach. Mówi sama za siebie, jeszcze, jeszcze, tak bardzo proszę, nie kończcie jestem w siódmym niebie.. Madej do schroniska trafił z interwencji TOZ i szuka domu.To bardzo fajny i milusiński piesek. Madej ma w schronisku nr. 77/1/11

Majka

Majka-Majka, Majeczka to suczka w typie ON. Przebywa w schronisku od maja 2010 roku i ma nr. 102/05/10. Majeczka to stateczna dama, dama 7 letnia, z nadwagą z którą już przywieziona była do schroniska z interwencji TOZ. Ma łagodny charakter, dogaduje się z innymi psami, z kontaktu z ludźmi bardzo zadowolona, preferuje, krótkie spacery i głaskanie. Majeczka nie lubi groomerów i zabiegów pielęgnacyjnych. Jej długie futro wymaga pielegnacji. Za namową pracowników Majeczka była już kolejny raz na stole czesana, ale nie wzbudzało to jej zachwytu. Pewnie spotkamy się kolejny raz, aby Majka obyła się z zabiegami i szczotką. Majeczka czeka na dom, osobę preferującą niedługie, aczkolwiek regularne spacery.

Major

Major to bardzo miły i sympatyczny piesek, z wielkim zadowoleniem przyjmował zabiegi pielęgnacyjne, tulił się do groomerów i był cały szczęśliwy. Major ma pięć lat, przebywa w schronisku od stycznia 2011 roku. To mały piesek bardzo tęskniący za człowiekiem, zgadza się z innymi psami i pozwoli groomerom zrobić ze sobą wszystko. Numer ID psiaka P145/01/11

Marion

Suczka Marion, wiek 2 lata, w schronisku od marca 2011 roku

Misiek

Misiek - Ten psiak wszystkich nas zachwycił. Opiekun na rękach przyniósł nam małą kulkę, z zaciekawieniem wodzącą wzrokiem po nas wszystkim i pytanie w tych ciepłych oczkach "Czego te ludziki ode mnie chcą?" Grzecznie i bardzo spokojnie siedział na stole i patrzył na nas tak, że ujął wszystkich. Jak i dlaczego taka delikatna kruszynka znalazła się w schronisku? Misiek ma futerko średniej długości, ale skołtunione. Rozczesywanie przynosiło mu ból. Nie był zadowolony z zabiegów. Ale zaraz po zakończeniu czesania, wracał do swojej minki: "Proszę mnie tylko kochać". Mam nadzieję, że szybko znajdzie dom i swojego człowieka, który zobaczy w nim te ujmujące pokłady miłości. Nawet Magda nie mogła oprzeć się urokowi tego drobnego, kruchego pieska.

Oli

Oli z wybiegu E, wiek 3 lata, w schronisku od stycznia 2010

Prada

Prada z boksu C9, wiek 7 lat, w schronisku od marca 2008 roku

Trykot

Trykot to średniej wielkości psiak, o długiej bardzo skołtunionej sierści. W przeszłości często łapał „bodziaki” które jego poprzedni opiekun próbował mu wycinać. Ponieważ nie było możliwości wyczesania i rozczesania jego sierści wśród groomerów zapadła decyzja o strzyżeniu psa. Trykot to dwunastoletni psiak o fantastycznym charakterze – opowiadają groomerzy - podczas zabiegów rozdawał buziaki i przytulał się do każdego. Po chwili dodają – w 100% zasłużył na lepszą starość, dał by opiekunowi dużo miłości. Jest w schronisku od 2009 roku. Numer ID P88/02/09