Cmentarz dla zwierząt

Od niepamiętnych czasów ludzi i zwierzęta domowe łączy szczególna więź. Dla wielu ludzi zwierzę domowe staje się najlepszym przyjacielem i jest traktowane jako członek rodziny, bez względu na to czy to jest pies, kot, królik, chomik czy fretka. Zwierzęta domowe obdarzają swoich właścicieli bezwarunkowym, bezgranicznym przywiązaniem i miłością. Dlatego za życia, jak i po śmierci zasługują na szczególny szacunek i pamięć.

Historia godnego pochówku zwierząt domowych liczy kilka tysięcy lat. Już w starożytnym Egipcie zwierzęta miały swoje cmentarze. Obecnie zwyczaj pochówku zwierząt domowych praktykowany jest prawie w każdym zakątku świata. Gdy przychodzi moment nieunikniony i ukochany przyjaciel odchodzi, dla każdego jest to chwila bardzo bolesna, przepełniona bólem i ogromną pustką. Dlatego warto godnie pożegnać swojego przyjaciela, zapewniając mu godne miejsce spoczynku, które będziemy mogli odwiedzać.

Cmentarz dla zwierząt w Bytomiu
Cmentarz dla zwierząt powstał ponad dziesięć lat temu. Na terenie o powierzchni trzydziestu arów pochowanych jest obecnie ponad tysiąc psów i kotów. Rocznie organizowanych jest ponad sto pochówków psów i kotów. Kiedyś cmentarz był głównie lokalnym przedsięwzięciem, w chwili obecnej chowane są tam zwierzęta nawet z odległych miejsc Polski.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
41-908 Bytom Miechowice ul. Łaszczyka 18
tel/fax (32) 395 21 75
http://schroniskobytom.pl/