O stronie

Portal Miłośników Zwierząt „Chwila dla Pupila”
prowadzony i administrowany jest przez Fundację Psi Los.

Fundacja „Psi Los” powstała w 2011 roku. Założycielami Fundacji są osoby ściśle związane z Portalem Miłośników Zwierząt „Chwila dla Pupila”, który od momentu swojego powstania do chwili obecnej nieustająco pomaga bezdomnym zwierzętom, oraz organizacjom pro-zwierzęcym.

Fundacja „Psi Los” realizuje swoje cele między innymi poprzez wszechstronne wspieranie placówek opiekujących się bezdomnymi i pokrzywdzonymi zwierzętami, takimi jak schroniska, przytuliska, itp. Chcielibyśmy aby nasze działania połączone z Państwa pomocą przynajmniej w jakiejś części odmieniły na lepsze los bezdomnych zwierząt.

Staramy się bezinteresownie uczestniczyć, pomagać, koordynować i wspierać różnego rodzaju akcje charytatywne, koncerty, imprezy. Nasze działania mają na celu poprawę ogólnych warunków życia, zdrowia i bytowania bezdomnych zwierząt oraz znalezienie dla nich nowych właścicieli i prawdziwych domów.

Fundację powołali do życia:
Anna Rościszewska – wieloletnia sympatyczka i wielbicielka zwierząt, wolontariuszka Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, jedna z inicjatorów i współorganizatorka „Marszu Azylanta”. Do lipca 2012 roku pani Anna pełniła w naszej Fundacji funkcję V-ce Prezesa Zarządu, kiedy to zrezygnowała z działalności w Fundacji z przyczyn natury osobistej.
Andrzej Jaworski – miłośnik zwierząt, wolontariusz Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, pomysłodawca i twórca Portalu Miłośników Zwierząt „Chwila dla Pupila”, współtwórca audycji radiowej „Klinika Zdrowego Chomika”. Pan Andrzej pełni w naszej Fundacji funkcję Prezesa Zarządu.

Wieloletnie doświadczenie w działaniu na rzecz bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt, powodzenie w działaniach mających na celu ogólną poprawę warunków ich życia doprowadziły do założenia Fundacji, którą nazwano imieniem Joanny Krupińskiej.

Jesteśmy współorganizatorami audycji „Klinika Zdrowego Chomika” prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika. Audycja emitowana jest w każdą sobotę, w godzinach od 9:00 do 10:00 na antenie Radia Kraków, co tydzień zaproszeni do studia goście opowiadają o zwierzętach dużych i małych oraz o wszystkim co ich dotyczy.

Portal Miłośników Zwierząt „Chwila dla Pupila” koordynował na swoich stronach internetowych I i II edycję akcji „Nie wstawaj od stolika bez persa lub jamnika”, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom. Akcja polega na tym, iż firmy adoptują na odległość zwierzęta ze schroniska i jednocześnie każda z nich szuka domu dla swojego wybrańca. W akcji biorą udział zwierzęta starsze oraz te o przeciętnym wyglądzie, które mają bardzo małe szanse na adopcję wśród osób odwiedzających schronisko.

.Fundacja Psi Los na Facebook’u