29 września Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W audycji jak zwykle stali bywalcy:
Wojciech Kujawski - lekarz weterynarii, ordynator Kliniki Zdrowego Chomika
Andrzej Jaworski – wolontariusz schroniska w Krakowie, Fundacja „Psi Los”

Gość specjalny:
Edyta Jacuńska - Fundacja Jamniki Niczyje

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W dzisiejszej audycji o niezwykłym, upartym, charakternym, uroczy jamniku imieniem Pajo, dla którego Fundacja Jamniki Niczyje pilnie poszukuje odpowiedzialnego opiekuna, o Golden Retrieverach i innych rasach psów pomagających osobom niepełnosprawnym, a także o dwóch psach asystujących w potrzebie, które bardzo ułatwiają życie pani Magdy z Tychów.


Igor – pies asystujący Magdy Kulus chorującej na rdzeniowy zanik mięśni – jest niezwykle łagodny, w odróżnieniu do raka, który go zaatakował. Nowotwór umiejscowiony jest w takim miejscu, że nie można go usunąć. Pozostaje leczenie paliatywne, przyjmowanie środków przeciwbólowych i leków na niedoczynność tarczycy. Igor cały czas towarzyszy Magdzie. Konieczne jest jednak wyszkolenie jego zastępcy. Ma nim być Egon.

Więcej o Magdzie, Igorze i Egonie
dowiecie się klikając w poniższy baner


W radiowym studio gościć będziemy przedstawicielkę Fundacji Jamniki Niczyje. Funkcjonowanie fundacji  opiera się na działaniach podejmowanych przez wolontariuszy, którzy niosą pomoc jamnikom – porzuconym, zaniedbanym, chorym, pokrzywdzonym przez los i człowieka. Fundacja opiera swe działania na zasadzie, że każde życie jest wyjątkowe i zasługuje na szacunek, dlatego fundacja prowadzi akcje na różnych płaszczyznach, m.in. edukacja, wolontariat, pozyskiwanie funduszy – chcąc otoczyć opieką jak największą liczbą jamników, jak i przyczynić się do wzrostu świadomości z zakresu potrzeby sterylizacji i kastracji bezdomnych zwierząt. Skala bezdomności dotykająca jamniki jest ogromna, spotykamy się z nią każdego dnia, a tym samym motywuje nas ona do działania i w miarą naszych możliwości, zapobiegania kolejnym nieszczęściom – dodaje przedstawiciel fundacji.

Więcej o Fundacji Jamniki Niczyje
dowiecie się klikając w poniższy baner


Jamniczek imieniem Pajo został w zeszłym roku odłowiony z jednej z ulic w Ostródzie, gdzie błąkał się od dłuższego czasu. Przywieziony do ostródzkiego schroniska w stanie wycieńczenie nie wyglądał dobrze i długo dochodził do siebie. Obecnie Pajo czuje się świetnie, sierść błyszczy, apetyt dopisuje. Pajo jest psem niezwykłym, bo ma niezwykłe wymagania. Nie każdy dom będzie dla niego odpowiedni. To typowy jamnik, uparty, charakterny, uroczy. Z pewnością trzeba mu dać trochę czasu na aklimatyzację w nowym miejscu, bo to indywidualista. Osoba, która go adoptuje musi mieć świadomość, że to „Nie Pajo jest dla Pana ale Pan dla Paja”. Piesek ma silny charakter i potrafi postawić na swoim, pokaże żeby, gdy coś nie jest po jego myśli. Szukamy dla niego domu bez schodów (Pajo nie pozwala się nosić), bez innych zwierząt  bez dzieci. Najlepszy byłby dom znający rasę, dom prawdziwych jej miłośników. Pajo nie jest psem wymagającym, nie interesują go długie spacery, nie jest zbyt aktywny. Lubi natomiast kocyki, śpiworki, pierzynki w których zakopuje się i śpi.

ID: 1/2012
Wiek: 11 lat
Płeć: Pies
Status: Schronisko
Miasto: Ostróda
Województwo: warmińsko-mazurskie
Rodzaj sierści: Krótkowłosa
Osoba Kontaktowa: Edyta
Telefon: 662 85 02 45


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej.