Akcja darmowego czipowania

W sobotę 7 lipca 2012 roku Fundacja Psi Los, Radio Kraków Małopolska, Międzynarodowa Baza Danych Safe-Animal oraz Lecznica Weterynaryjna DoktorWet serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji bezpłatnego „czipowania” która odbędzie się w siedzibie Radia Kraków przy al. Słowackiego 22 (na dziedzińcu) w godzinach od 9:00 do 11:00

Na miejscu spotkacie między innymi lekarza weterynarii, który bezpłatnie zaczipuje Waszego czworonoga, przedstawiciela Międzynarodowej Bazy Danych Zaczipowanych Zwierząt „Safe-Animal” oraz osoby, które dzięki systemowi elektronicznego znakowania odnalazły zaginione zwierzaki.

Do udziału w akcji zapraszamy także tych z Państwa, którzy posiadają zaczipowanego czworonoga np. ze schroniska dla zwierząt, ale nie zarejestrowali go w żadnej bazie danych. Organizatorzy akcji na miejscu zarejestrują pupila w bazie danych (koniecznie prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz książeczkę zdrowia lub paszport zawierający wklejkę z numerem transpondera).

Jeżeli nie wiesz:

- jak wygląda i z czego zbudowany jest mikroczip (transponder)
- jak wygląda czytnik za pomocą którego odczytuje się numer czipa
- gdzie wszczepia się mikroczip zwierzęciu
- jak przebiega zabieg elektronicznego znakowania (czipowania)
- w jakim celu elektronicznie znakowane są zwierzęta
- co umożliwia system elektronicznej identyfikacji zwierząt
- w jakim celu rejestruje się zaczipowane zwierzęta w bazie danych
- jak sprawdzić czy zaczipowany zwierzak został wpisany do bazy danych

Koniecznie odwiedź siedzibę Radia Kraków

Na przybyłych gości czeka wiele niespodzianek ufundowanych przez Międzynarodową Bazę Danych Safe-Animal między innymi:
- bidony na wodę
- koszulki z logo Safe-Animal
- czapeczki z daszkiem
- nalepki

Wszyscy zainteresowani systemem elektronicznego znakowania zwierząt otrzymają także broszury oraz inne materiały informacyjne.

Osoby, które nie będą mogły odwiedzić nas osobiście w siedzibie Radia Kraków serdecznie zapraszamy do wysłuchania sobotniej audycji „Klinika Zdrowego Chomika” w całości poświęconej elektronicznej identyfikacji zwierząt. Audycja emitowana będzie na antenie Radia Kraków na żywo, w sobotę 7 lipca 2012 roku w godzinach od 9:00 do 10:00

SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. To jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi miastami w Polsce, w których realizowane są programy czipowania psów (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii, którzy samodzielnie bądź z ramienia urzędu miasta przeprowadzają usługę czipowania zwierząt.

SAFE-ANIMAL codziennie wykazuje się ogromną skutecznością w odnajdywaniu zwierząt, również poza granicami kraju. Potwierdzają to dotychczasowe interwencje na terenie Niemiec, Szwajcarii, Anglii, Austrii i Belgii. W ankiecie przeprowadzonej wśród miłośników zwierząt i urzędników administracji publicznej, SAFE-ANIMAL został uznany BAZĄ NR 1 W POLSCE.

Więcej o Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL
dowiecie się klikając w poniższy baner

Dzięki nawiązaniu stałej współpracy pomiędzy Fundacją Psi Los a SAFE-ANIMAL macie Państwo możliwość całkowicie bezpłatnie zarejestrować swojego pupila w największej ogólnopolskiej i międzynarodowej bazie danych zaczipowanych zwierząt.

Aby sprawdzić, czy Wasz zwierzak znajduje się już w bazie danych SAFE-ANIMAL, prosimy wpisać numer mikroczipa do specjalnej wyszukiwarki znajdującej się w menu na górze strony.

Jeżeli wynik będzie negatywny, oznacza to, że powinniście Państwo jak najszybciej, bezpłatnie zarejestrować pupila w bazie danych. Aby skorzystać z formularza rejestracyjnego prosimy kliknąć w poniższy baner.

7 lipiec 2012 (sobota) 9:00 – 11:00
siedziba Radia Kraków, al. Słowackiego 22