Psi Anioł IGOR odszedł za tęczowy most

01_igor_bw

W piątek 21 sierpnia 2015 roku po długiej i ciężkiej walce z rakiem za tęczowy most odszedł IGOR pies asystujący osoby niepełnosprawnej. Był Aniołem, wsparciem, radością życia i wielką pomocą. Swojej opiekunce podarował radość, uśmiech, pewność siebie i samodzielność. Był wspaniałym towarzyszem, opiekunem i przyjacielem.

Golden Retriever imieniem Igor (zwany także Ajkim) podarowany został Magdzie w 2007 roku przez Fundację Alteri. Psiak przeszedł wcześniej specjalistyczne szkolenie dzięki któremu nauczył się pomagać osobie chorej na zanik mięśni.

W lutym 2012 roku okazało się, że Igor jest bardzo poważnie chory. Lekarze weterynarii zdiagnozowali u niego nie operacyjny nowotwór ucha.

Rak, który zaatakował Igora, rzadko dawał przeżuty, ale cały czas się rozwijał. Siedmioletni wtedy Igor przeszedł na „emeryturę”, jednak w miarę swoich możliwości pomagał Magdzie.

Był leczony paliatywnie - przyjmował leki przeciwbólowe, ewentualnie antybiotyki, bo przy raku czasami pojawiały się zapalenia. Dodatkowo otrzymywał leki na tarczycę, regularnie miał robione badania.

Psiak był ulubieńcem dzieci - pracował nie tylko jako asystent, ale też w dogoterapii, brał udział w wielu spotkaniach. Kochali go internauci, którzy poznali go poprzez blog i czytelnicy, którzy sięgnęli po książkę „Blondyn i Blondyna”.

Igor był nie tylko psem. Był istotą, która zmieniła życie Magdy i pozwoliła jej spełnić wiele marzeń, także marzenie o namiastce samodzielności. Pies cały czas towarzyszył Magdzie do ostatnich chwil swojego życia.

W sobotę 22 sierpnia psiak został pochowany na cmentarzu dla zwierząt prowadzonym przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu.

W imieniu Magdaleny Kulus oraz Fundacji Psi Los serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przez kilkanaście miesięcy wspierali Igora przekazując darowizny na jego leczenie. Dzięki otrzymanym od Darczyńców środkom udało się pokryć koszty zakupu specjalistycznej karmy, leków oraz badań lekarskich. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Zobacz także:
>>> Centrum pomocy dla Igora i Egona
>>> Specjalne wydanie audycji „Klinika Zdrowego Chomika” 8 grudnia
>>> Jak długo Ajki będzie mógł pomagać niepełnosprawnej Magdzie
>>> „Historia o pięknym blondynie”
>>> 29 września Klinika Zdrowego Chomika
>>> Magdalena Kulus „Blondyn i Blondyna”
>>> Recenzja książki „Blondyn i blondyna”
>>> Niezwykły duet podbija serca czytelników
>>> Wybierz „Człowieka bez barier”
>>> Blog „Blondyni”
>>> Blog „Blondyni i Blondyna”