Radio Kraków zaprasza na „Marsz Jamników”

01_marsz_jamnikow_2017

W niedzielę 10 września centrum Krakowa po raz kolejny opanują jamniki. A to za sprawą „Marszu jamników” Radia Kraków współorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, który tradycyjnie początkiem września przemaszeruje spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie.

Zapraszamy do Krakowa, pod Barbakan i na Rynek Główny nie tylko właścicieli jamników, ale też miłośników wszystkich rozszczekanych czworonogów: będziemy się bawić i pomagać. W tym roku wśród uczestników psiego pochodu jurorzy wypatrywać będą najbardziej królewskich jamników marszu 2017 – pięć z nich na scenie pod Ratuszem zawalczy o atrakcyjne nagrody i oficjalny tytuł „Jego Psiej Mości Marszu Jamników 2017”. Oprócz barwnego pochodu i konkursowych emocji, w tym roku podczas „Marszu jamników” po raz kolejny pomagać będziemy psom ze schronisk i przytulisk.

Na scenie pod Ratuszem swój finał będzie miała akcja „Pieskie życie zmieniamy na dobre!”, podczas której Radio Kraków wraz ze swoimi słuchaczami szukało nowych domów dla 11 psów czekających na adopcję w małopolskich schroniskach. W trakcie akcji nowy dom znalazło 5 piesków, a we wszystkich 11 schroniskach, które włączyły w akcję, na swój dom czeka jeszcze ponad 1000 psiaków… Dlatego zachęcamy: adoptuj – nie kupuj, ofiaruj kochający dom i zdobądź najwdzięczniejszego przyjaciela na lata! Informacje o bohaterach akcji „Pieskie życie zmieniamy na dobre!” znaleźć można klikając w poniższy baner.

radio_krakow_nW pomoc bezdomnym psom z małopolskich przytulisk będzie mógł włączyć się każdy, kto przyjdzie 10 września na Rynek – na jednym z 10 stoisk umiejscowionych wokół sceny, prowadzona będzie zbiórka karmy dla psów z podkrakowskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach. Liczymy na pomoc i włączenie się w zbiórkę karmy nie tylko uczestników marszu, ale też mieszkańców Krakowa.

02_marsz_jamnikow_2017

Oprócz zbiórki karmy, na stoiskach, które czynne będą od godz. 10.00 do 14.00, będzie można także zasięgnąć bezpłatnie porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Do dyspozycji jamników i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy i profesjonalny psi fryzjer. Na miejscu będzie można zaczipować swojego pupila i zarejestrować go w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal. Marsz Jamników to także okazja, aby zwrócić uwagę na problemy związane z agresją wobec zwierząt, – na stoiskach dyżurować będą policjanci Zielonej Strefy Małopolskiej Policji i wolontariusze Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym.

Scenariusz Marszu Jamników 2017

Godz. 11:45: zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu
Godz. 12:00: rozpoczęcie pochodu
Godz. 12:20: przybycie marszu na Rynek Główny

 Na scenie pod Ratuszem:
- pomagamy: finał akcji adopcyjnej psów z małopolskich schronisk „Pieskie życie zmieniamy na dobre!”
- bawimy się: rozstrzygnięcie konkursu „Jego Psia Mość” na najbardziej królewskiego jamnika Marszu
Godz. 13.30: ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród

Od godz. 10.00 do 14.00 na stoiskach w pobliżu sceny:
- zbiórka karmy dla psów z małopolskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach,
- bezpłatne usługi dla psów i porady psich ekspertów,

Organizator Marszu: Radio Kraków
Współorganizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Partner: Centrum Nauki i Zabawy Klockoland