Powiedz NIE „Bestiom w ludzkiej skórze” Weż udział w marszu NIE milczenia

W najbliższą niedzielę 13 lutego 2011 roku mieszkańcy Krakowa, Łodzi, Gdańska i Poznania będą mieli okazję wyrazić głośno swój sprzeciw wobec przedmiotowemu traktowaniu zwierząt, zwłaszcza wobec ich bicia, głodzenia i zabijania ze szczególnym okrucieństwem.

Gorąco i serdecznie zapraszamy mieszkańców w/w miast do wzięcia udziału w Marszach (NIE) Milczenia. Zaprotestujmy razem przeciwko przemocy wobec zwierząt.

Zaprotestujmy przeciwko pobłażliwemu traktowaniu przez sądy i wymiar sprawiedliwości „bestii w ludzkiej skórze”, które za swoje makabryczne czyny popełniane na bezbronnych, niewinnych zwierzętach dostają minimalne kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, oraz kilkuset złotowe grzywny. Wyraźmy swoje zdanie głośno i dobitnie.

Październik 2010
Trzech zwyrodnialców przywiązuje psa do linki holowniczej… Zwierzak konał w męczarniach. Przywiązany przez okrutników linką holowniczą do haka samochodu był ciągnięty po drogach Lipnicy Małej tak długo, aż odpadła mu głowa.

Grudzień 2010
Małopolska Policja złapała zwyrodnialca maltretującego bezbronnego kota. Na filmie opublikowanym w serwisie YouTube kilkuletni chłopczyk w bestialski sposób znęca się nad kotem, między innymi rzucając bezbronne zwierze o ścianę lub uderzając małą kocią główką o sofę. więcej…

Grudzień 2010
W miejscowości Ścinawka Średnia koło Kłodzka zwyrodnialec podpalił kojec, w którym znajdował się duży, czarny pies na łańcuchu. Psiak o imieniu Kuba, nie mógł uciec przed ogniem – przeżył,  doznał jednak bardzo rozległych poparzeń. Jego leczenie i rehabilitacja trwać będzie wiele miesięcy. Pomimo przesłuchania świadków, którzy wskazali sprawców sprawa stoi w miejscu. więcej…

Styczeń 2011
W lesie pod Grudziądzem nie niezidentyfikowane jak na razie osoby nieopodal schroniska dla bezdomnych zwierząt powiesiły na gałęzi drzewa dwie młode suczki. Martwe psiaki znalazł Artur Zielaskowski właściciel Ośrodka Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.

Styczeń 2011
Media ujawniają film, na którym 22 latek wykorzystuje przejeżdżający pociąg aby zabić swojego psa. Zwyrodnialec wprowadza czworonoga na tory, czeka na nadjeżdżający pociąg i w ostatniej sekundzie ucieka. Pies nie miał szczęścia, na filmie z kamery przemysłowej widać, jak głowa zwierzęcia odskakuje oderwana siłą uderzenia lokomotywy.

Styczeń 2011
Powiesili suczkę za szyję na drzewie i tłukli konarem drzewa. Pierwsze ustalenia funkcjonariuszy wskazywały na to, że pies został faktycznie zabity. Jednak po dalszych sprawdzeniach okazało się, że został w bestialski sposób skatowany i żyje. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że oprawcami suczki była 45–latka i 42–latek ze Strzelna.

Styczeń 2011
Lubuskie – dwódziestodwulatek głodził przywiązanego do ławeczki psa. W mieszkaniu znajdowało się wycieńczone zwierzę, przywiązane do niskiej ławeczki w przedsionku. Jak wynika z relacji obecnych na miejscu policjantów – nie reagował na obcych i na bodźce, a kiedy pies wstał, słaniał się na nogach. Był skrajnie wycieńczony.

Styczeń 2011
Dziewięcioletni bernardyn był wiernym przyjacielem swojego pana, ten jednak okazał się oprawcą. 36-latek przywiązał psa do płotu i zadał cios siekierą w głowę. Oprawcy najprawdopodobniej pomagali jeszcze dwaj mężczyźni. Przywiązane do płotu, bezbronne zwierzę nie miało żadnych szans. Dlaczego musiało zginąć w tak okrutny sposób?

Styczeń 2011
Płocczanin trzymał swoją suczkę husky w wannie przywiązaną do kaloryfera łańcuchem. Za karę, bo gryzła rzeczy. Nic złego w tym nie widział, bo jego matka z nim samym tak postępowała i jakoś nic się nie stało.

Luty 2011
W czerniejewskim lesie znaleziono rannego bernardyna. Bardzo krwawił. Był w stanie krytycznym. Po przewiezieniu zwierzęcia do wrzesińskiego schroniska z powodu rozległych obrażeń musiał zostać uśpiony. Prawdopodobnie był bity po głowie ciężkim przedmiotem.

Luty 2011
Nastolatkowie nakręcili film jak wrzucają psa do piwnicy… „Japik wpada do piwnicy” – tak zatytułowany filmik umieścił na swoim profilu na portalu YouTube jeden z internautów. „Pokażemy wam teraz, naprawdę, co to znaczy prawdziwy hardkor” – mówi na początku filmu młody chłopak. Przywołuje psa i próbuje go nakłonić, żeby stanął na klapie wejścia do piwnicy. Zwierzę nie chce jednak stanąć na klapie, tylko z dala obwąchuje jedzenie, które kładzie mu chłopak. Po chwili jednak ktoś podbiega do psa i kopiąc zwierzę, zrzuca je do piwnicy. Nie wiadomo, czy psu coś się stało.

Wystarczy? Bo jeśli jeszcze nie macie dość to żaden problem, przypadków takich jak  wymienione powyżej jest więcej. Przedstawiłem tylko te „bardziej medialne”. Co dwa lub trzy dni pojawiają się kolejne informacje o bestialsko maltretowanych, katowanych i brutalnie zabijanych zwierzętach. Czy ktoś wreszcie zrobi z tym wszystkim porządek? Czy w końcu sądy zaczną karać dotkliwie oprawców znęcających się nad zwierzętami? Czy dojdzie do sytuacji w której zwyrodnialec kilka razy zastanowi się zanim wyrządzi zwierzakowi krzywdę i zada niewyobrażalne cierpienie? Czy w będzie tak, że oprawcy zadrży ręka zanim dopuści się bestialskiego mordu mając świadomość dotkliwej kary, która może go spotkać? Czy nadal „bestie w ludzkiej skórze” będą drwić i kpić z wymiaru sprawiedliwości, prokuratury i policji… Postarajmy się to zmienić, wyraźmy głośno i dobitnie swoje stanowisko, weźmy udział w marszu (NIE) milczenia. Powiedzmy STOP przemocy wobec zwierząt.

Wszystkie informacja na temat organizowanego marszu znajdziecie klikając na poniższy baner.

Zapraszamy do galerii zdjęć Marszu z Krakowa <TUTAJ>

Zapraszamy do galerii zdjęć Marszu z Poznania <TUTAJ>