Niepełnosprawna Mamcia z iskierką nadziei w oczach szuka domu

Mamcia to 4,5-letnia średniej wielkości śliczna suczka o puchatej, miękkiej sierści. Dlaczego Mamcia już 2 i pół roku czeka w schronisku? Sunia jest kaleką, ma zniekształconą jedną przednią łapkę, jest to najprawdopodobniej wada wrodzona. Dodatkowo Mamcia jest bardzo nieśmiała i nieufna, właściwie większość czasu spędza w wewnętrznym boksie, na widok obcego człowieka kuli się, przywiera do ziemi, ale znajomą osobę wita jak każdy pies radosnym tańcem.

Nie ma w niej odrobiny agresji, co więcej, wydaje się z przyjemnością przyjmować głaskanie, oraz łagodny głos opiekuna. Potrafi nawet polizać po ręce. Mamcia najchętniej szuka sobie ciasnego kącika, tam się zwija w kłębuszek. Dobrze czuje się wśród swoich psich towarzyszy w boksie, a więc pewnie z radością przyjęłaby obecność sympatycznego psiaka w nowym domu.

.

.

Z powodu niepełnosprawności najodpowiedniejszym miejscem dla Mamci byłby dom z ogródkiem, ale tak naprawdę najważniejsze jest dobre serce, które ktoś zechce przed nią otworzyć. Pomimo wielkiego strachu sunia wydaje się jeszcze mieć iskierkę nadziei w oczach. Jeszcze wiele lat życia przed nią. Czy znajdzie się kochający, cierpliwy, wyrozumiały opiekun, który da Mamci ciepły dom?

.

Mamcia przebywa obecnie w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Krakowie.


.

Zapraszamy do zapoznania się z  wątkiem Mamci na Dogomanii

Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 693 93 44 88
mail: rosania@wp.pl

Kilka dni temu okazało się, że Mamcia nie jest tak wystraszona i nieufna jak wszyscy myśleliśmy. Wyprowadzona na wybieg schroniska suczka dosłownie szalała z radości, biegała, cieszyła się i niczym nie przypominała wystraszonej, zamkniętej w sobie Mamci – jaką znaliśmy z jej boksu.


Poniżej kolejny film ukazujący sprawność ruchową Mamci…