Jak długo Ajki będzie mógł pomagać niepełnosprawnej Magdzie…

Od urodzenia Magdalena Kulus z Tychów cierpi na nieuleczalną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Z biegiem czasu Magda stopniowo traciła siły co w konsekwencji doprowadziło do braku możliwości samodzielnego funkcjonowania także przy użyciu wózka inwalidzkiego.

Z pomocą przyszedł Golden Retriever imieniem Igor (zwany także Ajki), pies asystujący podarowany Magdzie w 2007 roku przez Fundację Alteri. Psiak przeszedł wcześniej specjalistyczne szkolenie dzięki któremu nauczył się pomagać osobie chorej na zanik mięśni.

W chwili w której w domu pojawił się Ajki moje życie zmieniło się nie do poznania. Kiedyś, jeśli byłam sama w domu i spadł mi telefon na podłogę, musiałam czekać. Nie byłam w stanie się wydostać. Teraz wiem, że Ajki zawsze poda mi telefon, zgasi światło, przyniesie lekarstwo, otworzy szufladę, drzwi, poprawi głowę, która mi opadła – opowiada Magda.

Kilka miesięcy temu okazało się, że Igor ( zwany także Ajki) jest bardzo poważnie chory. Lekarze weterynarii zdiagnozowali u niego nie operacyjny nowotwór ucha.

Codziennie rano wstaję i sprawdzam czy Ajki widzi, czy słyszy, czy go nie zarzuca, nie wykręca, nie krzywi. Codziennie rano stwierdzam, że wszystko dobrze, chociaż oko zrobiło się minimalnie mniejsze i trochę ropieje. Codziennie rano robię wielkie uffff. Tak do końca nie dociera do mnie, że Ajki jest chory i to nieuleczalnie. Na dzień dzisiejszy cieszy się życiem i to jest dla mnie najważniejsze – opowiada Magda.

Psiak cały czas towarzyszy Magdzie. Poza samym leczeniem konieczne jest także wyszkolenie jego następcy. W przyszłości ma być nim Egon. Leczenie Igora (Ajkiego) i szkolenie Egona wspiera Fundacja „Warta Goldena”.

W imieniu Magdaleny Kulus zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie dowolnej wielkości darowizny przeznaczonej na leczenie Igora (zwanego Ajkim) i szkolenie jego następcy Egona. Datki można wpłacać na rachunek bankowy Fundacji Warta Goldena, która pośredniczy w przyjmowaniu darowizn.

FUNDACJA WARTA GOLDENA
00-355 Warszawa, ul. Tamka 49 m. 11
Nr rachunku bankowego:
45 2130 0004 2001 0576 8023 0001
(koniecznie z dopiskiem dla Igora i Egona)

Magdalena i Igor (Ajki)

Magdalena z Egonem


Zapraszamy na blog prowadzony przez Magdalenę Kulus.

Aby pobrać plakat kliknij
w poniższy obrazek

Zobacz także:
>>>
Wybierz „Człowieka bez barier”
>>> 29 września Klinika Zdrowego Chomika
>>> Blog „Blondyni”
>>> Blog „Blondyni i Blondyna”
>>> Magdalena Kulus „Blondyn i Blondyna”
>>> „Historia o pięknym blondynie”
>>> Recenzja książki „Blondyn i blondyna”
>>> Niezwykły duet podbija serca czytelników