Anioły już są… Cztery sztuki… Niepowtarzalne… Ręcznie robione…

Od urodzenia Magda Kulus z Tychów cierpi na nieuleczalną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Z biegiem czasu Magda stopniowo traciła siły co w konsekwencji doprowadziło do braku możliwości samodzielnego funkcjonowania także przy użyciu wózka inwalidzkiego.

Z pomocą przyszedł Golden Retriever imieniem Igor (zwany także Ajki), pies asystujący podarowany Magdzie w 2007 roku przez Fundację Alteri. Psiak przeszedł wcześniej specjalistyczne szkolenie dzięki któremu nauczył się pomagać osobie chorej na zanik mięśni.

Kilka miesięcy temu okazało się, że Igor (zwany także Ajkim) jest bardzo poważnie chory. Lekarze weterynarii zdiagnozowali u niego nie operacyjny nowotwór ucha. Igor jest nie tylko psem. Jest istotą, która zmieniła życie Magdy i pozwoliła jej spełnić wiele marzeń, także marzenie o namiastce samodzielności.

Fundacja Psi Los zorganizowała pomoc dla Magdy w postaci zbiórki darowizn przeznaczonych w całości na paliatywne leczenie Igora oraz szkolenie Egona. Do naszej akcji dołączyło Radio Kraków, Portal Interia.PL oraz Drukarnia Digital – Center, która całkowicie bezpłatnie wykonała dla Magdy pięćset sztuk okolicznościowych pocztówek.

Ale to nie koniec… „Blondynów” postanowiła wesprzeć także pani Monika Krzyżanowska, która podarowała cztery sztuki, całkowicie niepowtarzalnych, własnoręcznie wykonanych aniołów (pani Monika w wolnych chwilach tworzy anioły z przeznaczeniem na cele charytatywne).

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


- Anioły lubię szyć. Najpierw jest to plątanina tkanin, aż w pewnym momencie pojawia się postać. Zawsze wiem, jak konkretny anioł powinien być ubrany, jaką powinien mieć twarz, włosy. To pewnie jak bohaterowie książek, w którymś momencie wymykają się twórcy i zaczynają żyć własnym życiem – mówi pani Monika.

Z dobrze poinformowanego źródła dowiedzieliśmy się, że anioły te przyciągają dobre myśli i ludzi. Nie są amuletem – są po prostu przepełnione energią ludzi, którzy niosą w świat radość.

Podaruj komuś anioła. Albo kup dla siebie – by przypominał Ci, że i Ty
możesz być aniołem dla innych.

Serdecznie zachęcamy do zakupu tej wyjątkowej pamiątki. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony zostanie na pomoc dla dwóch cudownych „Blondynów” i nadludzko sprawnej duchem i witalnością „Blondyny”.

Po kliknięciu w powyższy baner nastąpi przekierowanie do strony na której znajdują się wszystkie wystawione przez naszą Fundację przedmioty, wśród nich znajdziecie Państwo także obrazy znanej krakowskiej malarki Łucji Kłańskiej Kanarek (dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym zwierzętom) oraz okolicznościowe kartki pocztowe z „Blondynami”. Serdecznie zapraszamy.

Gorąco dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli Magdę i jej psiaki przekazując darowiznę przeznaczoną dla Igora i Egona. Dziękujemy Radiu Kraków oraz Portalowi Interia.PL za pomoc w nagłośnieniu zbiórki. Specjalne podziękowania kierujemy dla pani Moniki Krzyżanowskiej, która przekazała anioły na aukcję charytatywną.

.

Więcej informacji o organizowanej pomocy dla „Egona i Igora”
otrzymacie Państwo klikając w poniższy baner

.
..

Zobacz także:

>>> Specjalne wydanie audycji „Klinika Zdrowego Chomika” 8 grudnia
>>> Radio Kraków z wizytą u Magdy Kulus
>>> Szczęście na czterech łapach – Portal Interia.pl
>>> „Blondyni i Blondyna” wydarzenie na portalu Facebook