29 grudnia Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W audycji jak zwykle stali bywalcy:
Justyna Kasińska - Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie
Andrzej Jaworski
– wolontariusz schroniska w Krakowie, Fundacja „Psi Los”

Goście specjalni:
Olimpia Ociepka - trener i wykładowca COAPE
Urszula Friede - miłośniczka i wielbicielka fretek
Anna Szybist – pomysłodawczyni akcji „Nie wstawaj od stolika bez persa lub jamnika”

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W dzisiejszej audycji przede wszystkim o zbliżającej się wielkimi krokami sylwestrowej nocy, o tym dlaczego i w jaki sposób czworonogi reagują na odgłosy petard, jak odstresować i czym uspokoić naszego pupila. Opowiemy o „sylwestrowych zgubach”, doradzimy gdzie szukać zwierzaka na wypadek jego zaginięcia. Zaprosimy do udziału w aukcjach charytatywnych dzięki którym można pomóc zwierzętom w potrzebie oraz postaramy się znaleźć dom dla suczki imieniem Ami.


Ami urodziła się w sierpniu 2010 roku. Jest niewielkich rozmiarów, wysterylizowaną suczką. Przez ponad dwa lata żyła bezpiecznie u boku swojej jedynej i najdroższej opiekunki. Mieszkała w bloku w centrum Krakowa, przyjaźniła się z okolicznymi psiakami. Nic nie wskazywało na to, że jej los dramatycznie się odmieni. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia jej opiekunka niespodziewanie zmarła. W trakcie trwania audycji postaramy się znaleźć opiekuna dla Ami. Osoby zainteresowane poznaniem Ami będą mogły spotkać się z nami w siedzibie Radia Kraków (al. Słowackiego 22) w godzinach od 10:00 do 10:30.

Więcej o szukającej domu Ami
dowiecie się klikając w poniższy baner


Dla wielu z nas wystrzeliwanie petard w sylwestrową noc to wspaniała i beztroska zabawa. Z radością i podziwem patrzymy w niebo obserwując niezliczone efekty specjalne w postaci mieniących się wszystkimi kolorami tęczy rozbłysków. Pikanterii dodają także efekty słuchowe towarzyszące wystrzałom. Jednak dla większości zwierząt to czym się zachwycamy jest w rzeczywistości koszmarem nie do opisania. O tym jak zabezpieczyć zwierzaka przed stresem wywołanym odgłosami sylwestrowej nocy opowiemy podczas trwania audycji.

Więcej o zbliżającej się „najgorszej nocy w roku”
dowiecie się klikając w poniższy baner


Zapraszamy do wzięcia udziału w aukcjach charytatywnych na rzecz zwierząt bezdomnych i pokrzywdzonych, którym pomaga Fundacja Psi Los. Wśród oferowanych przedmiotów znajdziecie obrazy, które przekazała znana krakowska artystka, Łucja Kłańska-Kanarek, okolicznościowe kartki pocztowe od „Blondynów” oraz zupełnie nieprawdopodobne, ręcznie robione i całkowicie niepowtarzalne anioły podarowane przez panią Monikę Krzyżanowską.

Więcej o aukcjach charytatywnych Fundacji Psi Los
dowiecie się klikając w poniższy baner


Igor jest nie tylko psem. Jest istotą, która zmieniła życie niepełnosprawnej Magdy Kulus z Tychów i pozwoliła jej spełnić wiele marzeń, także marzenie o namiastce samodzielności. Rak, który go zaatakował, rzadko daje przerzuty, ale cały czas się rozwija. Siedmioletni Igor jest na emeryturze, jednak w miarę swoich możliwości pomaga Magdzie. Jego następcą ma być Egon – golden, którego Magda otrzymała z hodowli Dog Talk. Niestety, kwota, jaką trzeba wydać na przeszkolenie Egona, jest ogromna, dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbę o pomoc w zebraniu środków potrzebnych do wyszkolenia następcy Ajkiego. Wierzymy, że nie pozostaniecie bez odpowiedzi i wspomożecie tą cudowną parę psów i ich właścicielkę. W sobotę 8 grudnia br. Magda Kulus wraz z psem asystującym Igorem oraz młodym Egonem byli gośćmi specjalnymi „Kliniki Zdrowego Chomika” więcej…

Więcej o organizowanej pomocy dla „Egona i Igora”
dowiecie się klikając w poniższy baner


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej. W galerii poniżej zamieścimy zdjęcia wykonane podczas trwania audycji.

APEL

Podczas sylwestrowej nocy wiele czworonogów traci swoich opiekunów. Zwierzaki uciekają podczas spaceru wystraszone odgłosem wystrzeliwanych petard. Podkopują ogrodzenia i w panice biegną przed siebie. Jeżeli stracisz swojego pupila rozpocznij poszukiwania od schroniska lub przytuliska. Udaj się na miejsce lub telefonicznie poinformuj pracownika o zagubieniu psa lub kota.