18 lipca Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

Stali bywalcy:
Justyna Kasińska
- Fundacja „Stawiamy na Łapy
Wojciech Kujawski
- lekarz weterynarii, ordynator Kliniki Zdrowego Chomika
Andrzej Jaworski
- Fundacja „Psi Los

Gość specjalny:
Justyna Drewniak - Psia Szajka

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W trakcie trwania audycji opowiemy o ogólnopolskiej kampanii społecznej „Wyrzucone.Pl” promującej odpowiedzialne adopcje ze schronisk i przytulisk. Wyjaśnimy co oznacza żółta wstążka zawieszona na smyczy czworonoga. Poszukamy opiekuna dla przebywającego w krakowskim schronisku Golden Retrievera imieniem Tomi. Będzie także o spacerowym savoir vivre.


Kampania społeczna „Wyrzucone.pl” zwraca uwagę na zazwyczaj niedostrzegane, milczące cierpienie zwierząt, które bezgranicznie ufają ludziom, a które skazywane są na porzucenie, często z niezwykle błahych powodów. Akcja promuje odpowiedzialną adopcję lub zakup czworonożnego przyjaciela. Kampania w niestandardowy sposób uświadamia, że decyzja o przyjęciu pod swój dach czworonoga to decyzja niezwykle ważna, odpowiedzialna i przede wszystkim – nieodwracalna. Tak istotny krok podejmowany pod wpływem impulsu najczęściej kończy się fizycznym i psychicznym cierpieniem zwierzęcia. Młode psy i koty szybko przestają być małe i bezproblemowe. Dla wielu ludzi jedynym rozwiązaniem w takich okolicznościach jest wyrzucenie pupila na ulicę, przywiązanie go do drzewa w lesie lub pozostawienie w schronisku gdzie, jak wykazuje raport NIK*, w większości przypadków zwierzęta bezgranicznie cierpią i przedwcześnie umierają. O ogólnopolskiej kampanii społecznej opowie słuchaczom Radia Kraków pan Cezary Zieliński – jeden z organizatorów kampanii.

Więcej informacji o kampanii społecznej „Wyrzucone.PL”
otrzymacie klikając w poniższy baner

00_wyrzucone.pl


Projekt „żółty pies” skierowany jest do wszystkich właścicieli psów i ma na celu pomoc w rozpoznaniu potrzeb ich pupili. Poprzez dodanie małej żółtej wstążki do smyczy psa, przekazujemy innym osobom informację, że pies nie jest gotowy na kontakt i powitanie. Jeśli zobaczysz psa, który ma na smyczy ŻÓŁTĄ WSTĄŻKĘ lub cokolwiek żółtego przyczepionego do smyczy, oznacza to ,że ten pies potrzebuje więcej przestrzeni. Proszę nie zbliżaj się ze swoim psem do niego. Zachowaj odległość i pozwól właścicielowi z psem przejść w odległości od Ciebie. Jest wiele powodów, dla których część psów może potrzebować więcej przestrzeni o problemach tych opowie Gość Specjalny audycji – pani Justyna Drewniak.

Więcej informacji o projekcie „żółty pies”
otrzymacie klikając w poniższy baner

00_zolty_pies


W dniu 1 lipca 2015 roku do krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt (Kraków, ul. Rybna 3) trafił około ośmioletni Golden Retriever. Psiak został znaleziony w Tyńcu pod Krakowem. W schronisku otrzymał imię Tomi. W chwili obecnej Tomi ma problemy z wątrobą, przebywa w schroniskowym szpitalu, w którym przechodzi badania, przyjmuje leki i miejmy nadzieję szybko wróci do zdrowia. Stosunkowo rzadko spotyka się wyrzuconego na bruk „Goldena” – być może psiak komuś się zagubił – jeśli tak jest do odebrania w krakowskim schronisku.

Więcej informacji o Goldenie Tomim
otrzymacie klikając w poniższy baner

00_tomi


Na co dzień każdy właściciel czworonoga mija wielu innych ludzi z psami, w ogóle nie zatrzymując się na rozmowę albo nawiązując z nimi pozytywny kontakt. Psy wąchają się, bawią za przyzwoleniem właścicieli, a czasem po prostu mijają. Ale zawsze zdarzy się ktoś, kto zaserwuje nam tak irytujący tekst, że jego powtarzanie będzie budziło w nas niecenzuralne myśli i słowa.

Dziesięć najbardziej irytujących tekstów „psiarzy”
znajdziecie klikając w poniższy baner

01_bialy_jack


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej.