15 marca Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W audycji jak zwykle stali bywalcy:
Urszula Friede – wielbicielka i miłośniczka fretek
Wojciech Kujawski
- lekarz weterynarii, ordynator „Kliniki Zdrowego Chomika”
Andrzej Jaworski
– Fundacja „Psi Los”

Goście specjalni:
Katarzyna Beczek – Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt
Sebastian Dadej
- kierownik Centrum Kliniczne Zakopiańska – Wet, lekarz weterynarii
Martin Novak
- lekarz weterynarii, właściciel kliniki AB Vet w Bohuminie
Maciej Myśliwiec - Fundacja „Stawiamy na Łapy”

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W trakcie trwania audycji porozmawiamy o zabezpieczeniu zwierząt przed pchłami i kleszczami. Opowiemy o trwającej do końca marca „Akcji Sterylizacji” podczas której właściciele i opiekunowie czworonogów mogą wysterylizować lub wykastrować zwierzaka po obniżonych cenach. Będzie także o kolejnej, szczęśliwej „radiowej adopcji” kota imieniem Felek oraz o działalności lecznicy w Bohuminie.


Kilka tygodni temu we współpracy z Radiem Kraków poszukiwaliśmy nowego opiekuna dla kota imieniem Felek. Jego wzruszającą historię opowiedzieliśmy na antenie w trakcie trwania audycji „Klinika Zdrowego Chomika”. Losem Felka zainteresowała się mieszkanka Olkusza, słuchaczka Radia Kraków. Dosłownie kilka dni po emisji audycji Felek zamieszkał w nowym domu. To nasza kolejna, wspólna, szczęśliwa „radiowa adopcja”.

Więcej informacji o adoptowanym kocie imieniem Felek
otrzymacie klikając w poniższy baner

00_felek_


Inwazja pcheł i kleszczy to nie tylko uciążliwość, ale także poważne zagrożenie dla zwierząt i ludzi, ponieważ pasożyty te mogą przenosić groźne choroby. Przypadki takich chorób są coraz częściej diagnozowane, a zachorowania obejmują coraz większy zasięg terytorialny, co świadczy zarówno o zwiększonym niebezpieczeństwie dla zwierząt, jak i ryzyku dla zdrowia ludzi. W ciągu ostatnich lat obserwujemy coraz bardziej nasilone ataki kleszczy i coraz więcej przypadków chorób przenoszonych przez te pajęczaki. I nie odnosi się to jedynie do typowych sezonów na kleszcze, ani też odległych obszarów leśnych. Dlatego też tak ważne jest zapewnienie psom i kotom ochrony przez cały rok.

Więcej informacji o zabezpieczeniu zwierząt przed pchłami i kleszczami
otrzymacie klikając w poniższy baner

00_foresto


Czy wiesz, że sterylizacja czy kastracja przeprowadzona przez lekarza weterynarii daje gwarancję dłuższego i zdrowszego życia dla Twojego czworonożnego przyjaciela? Jeżeli zabieg ten jest przeprowadzony u zwierzęcia w młodym wieku (przed pierwszą cieczkę czy rują), szybki powrót do zdrowia następuje w ciągu 2- 3 dni. Z przeprowadzonych badań wynika, że nowotwory to 90% guzów sutka powstałych u nie wysterylizowanych kotek, a 50% u nie wysterylizowanych suk.

W dniu 1 marca 2014 roku ruszyła ogólnopolska akcja sterylizacji zwierząt. Przez cały marzec właściciele i opiekunowie czworonogów mogą w wysterylizować lub wykastrować zwierzaka po obniżonych (promocyjnych) cenach. Adresy gabinetów weterynaryjnych, które przyłączyły się do akcji znajdziecie na naszych stronach internetowych. Akcja przeprowadzana jest już po raz piętnasty i cieszy się ona coraz większym powodzeniem, zarówno u lekarzy weterynarii jak i opiekunów zwierząt, w całej Polsce. Już dziś zarezerwuj termin zabiegu. Nie rozmnażaj, nie porzucaj, nie pozwól im mieć potomstwa.

Więcej informacji o Akcji Sterylizacji otrzymacie
klikając w poniższy baner

00_marzec2014

Już kilka dni po rozpoczęciu marcowej „Akcji Sterylizacji” okazało się, że jak co roku cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem. Na terenie Krakowa wysterylizować lub wykastrować czworonoga (w promocyjnej, obniżonej cenie) możemy w dziesięciu gabinetach i lecznicach weterynaryjnych. W niektórych z nich limit pacjentów został już wyczerpany, w pozostałych zaczyna brakować wolnych miejsc. W związku z powyższym, osoby zainteresowane skorzystaniem z „Akcji Sterylizacji” prosimy o jak najszybsze umówienie terminu zabiegu. Wykaz lecznic i gabinetów weterynaryjnych z Krakowa biorących udział w akcji znajdziecie <TUTAJ>


Centrum Kliniczne Zakopiańska – WET rozpoczyna stałą współpracę z Doktorem Martinem Novakiem z Czech. Pierwsze konsultacje z zakresu ortopedii oraz neurologii prowadzone przez Doktora Martina Novaka odbędą się w sobotę 15 marca 2014 roku w Centrum Klinicznym Zakopiańska – WET (Kraków, ul. Zakopiańska 2c/30). Kolejne konsultacje będą odbywać się regularnie dwa razy w miesiącu. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny tel. 537 570 707

Więcej informacji o nawiązanej współpracy
otrzymacie klikając w poniższy baner

00_abwet


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej. W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia wykonane podczas trwania audycji.