14 kwiecień Klinika Zdrowego Chomika

Tradycyjnie w każdą sobotę zapraszamy przed radioodbiorniki do wysłuchania jedynej w swoim rodzaju audycji prowadzonej przez red. Grzegorza Bernasika w całości poświęconej zwierzętom dużym i małym. „Klinika Zdrowego Chomika” emitowana jest na antenie Radia Kraków w godzinach od 9:00 do 10:00 Co tydzień zaproszeni do radiowego studia goście opowiadają o zwierzętach oraz o wszystkim co zwierząt dotyczy.

W radiowym studio jak zwykle stali bywalcy audycji:
Justyna Kasińska – Fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie
Wojciech Kujawski – lekarz weterynarii, ordynator „Kliniki Zdrowego Chomika
Andrzej Kłosiński
- behawiorysta COAPE
Andrzej Jaworski
– wolontariusz schroniska w Krakowie, Fundacja „Psi Los”

Goście Specjalni:
Olimpia Ociepka
- trener i wykładowca COAPE
Anna Szybist
– pomysłodawczyni akcji „Nie wstawaj od stolika bez persa lub jamnika”
Paulina Skotnicka – Fundacja Czarna Owca Pana Kota
Joanna Wydrych – Fundacja Czarna Owca Pana Kota
Opiekunka psa imieniem Piast – psiak adoptowany podczas koncertu KTOZ

Zapraszamy do wysłuchania audycji

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W audycji między innymi o koncercie charytatywnym w Filharmonii na rzecz podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, z którego dochód wyniósł 70 tysięcy złotych, o adoptowanym podczas koncertu psiaku imieniem Piast, o 200 kg karmy dostarczonej do Schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie, o szkoleniu niesfornych czworonogów, o pokazie filmu pt. „Powodzięta” przedstawiającego historię ewakuacji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, w maju 2010 roku oraz o spotkaniu z aktywistami (aktywistkami) białoruskich organizacji prozwierzęcych.


We środę 11 kwietnia 2012 roku firma kurierska dostarczyła do Schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie fotograficznym pt. „Moja Fota Psa lub Kota”. Przypomnijmy, że nagrodą główną dla zwycięzcy za zajęcie pierwszego miejsca była między innymi możliwość wskazania schroniska ub przytuliska, które otrzyma od organizatora i sponsora, Sklepu Dla Miłośników Zwierząt oraz salonu pielęgnacji zwierząt KARUSEK.COM.PL w Krakowie dwieście kilogramów dobrej jakości karmy.

Nagrodą za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w konkursie jest bezpłatny udział w kursie korespondencyjnym „Ty i Twój Pies – podstawy wiedzy o zachowaniu, żywieniu, wychowaniu i opiece nad psem” ufundowany przez COAPE POLSKA.

Więcej o zorganizowanym konkursie fotograficznym „Moja Fota Psa lub Kota”
dowiecie się klikając w poniższy baner.


We środę 18 kwietnia 2012 roku Fundacja Czarna Owca Pana Kota serdecznie zaprasza na spotkanie z aktywistami (aktywistkami) białoruskich organizacji prozwierzęcych. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w Centrum Społeczności Żydowskiej JCC w Krakowie przy ul. Miodowej 24 (dolna sala). Będzie to jedyne takie spotkanie w Krakowie, wezmą w nim udział trzy organizacje pro-zwierzęce z Białorusi, dziewięć działaczek oraz jeden działacz. Będzie też opowieść o walce o respektowanie praw zwierząt i o sytuacji NGO pro-zwierzęcych na Białorusi.

Więcej o zorganizowanym spotkaniu dowiecie się
klikając w poniższy baner


13 kwietnia 2012 roku (piątek) Fundacja Czarna Owca Pana Kota wraz z Kinokawiarnia Kika zorganizowały pokaz 45 minutowego filmu dokumentalnego pt. „Powodzięta” opowiadającego historię ewakuacji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt podczas powodzi w Krakowie w maju 2010 roku. Zrealizowany przez Fundację Czarna Owca Pana Kota 45-minutowy film dokumentalny opowiada historię ewakuacji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt podczas powodzi w Krakowie w maju 2010 roku. Opowiada też historię ‘prywatną’ 15 zwierząt  wziętych wtedy ze schroniska, które znalazły stały dom u wydawałoby się tymczasowych opiekunów.  „Powodzięta” to obraz ludzi, którzy niejednokrotnie nie zamierzali zatrzymać zwierząt na stałe, ale poznawszy je nie mogli wyobrazić sobie zwrócenia ich do schroniska.

Więcej o zorganizowanym pokazie filmu pt. „Powodzięta”
dowiecie się klikając w poniższy baner


11 kwietnia 2012 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Krakowskiej obył się koncert charytatywny na rzecz bezdomnych zwierząt, podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Podczas koncertu wystąpili Beata Rybotycka, Grzegorz Turnau, Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Jerzy Połomski, Janusz Sent oraz kwartet smyczkowy Convivium. Podczas Koncertu Charytatywnego odbyła się aukcja z której całkowity dochód przekazany zostanie na poprawę warunków bytowych zwierząt. W sumie udało się zebrać 70 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do reanimacji zwierząt po wypadkach oraz na pomoc w utrzymaniu psów, kotów i koni – podopiecznych KTOZ.

Więcej o zorganizowanym koncercie możecie przeczytać
klikając w poniższy baner


Osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać nas na żywo będą mogły odsłuchać audycję na naszej stronie internetowej.