Ewakuacja krakowskiego schroniska

W dniu 19 maja 2010 roku w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w związku z zagrożeniem powodziowym zarządzono ewakuację zwierząt. Tak niespotykana na europejską skalę akcja technicznie możliwa była do przeprowadzenia  tylko dlatego, że każdy podopieczny schroniska został wcześniej zaczipowany. To właśnie dzięki systemowi elektronicznej identyfikacji (czipowaniu) możliwe było wydanie zwierząt zagrożonych powodzią tymczasowym opiekunom.

Wielkim sercem odpowiedzieli Krakowianie na dramatyczny apel Schroniska Dla Zwierząt przy ul. Rybnej. W krytycznych chwilach pospieszyli z pomocą i dali schronienie przeszło 600 zwierzętom, głównie psom i kotom za co bardzo serdecznie chcielibyśmy wszystkim podziękować.

Część zwierząt została tymczasowo adoptowana przez krakowian ze schroniska przy ul. Rybnej 3, pozostała część ewakuowana między czasie do Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej mieszczącym się w przy ul. Kobierzyńskiej 175 została przez Krakowian tymczasowo adoptowana jeszcze tego samego dnia. Około godziny 20 w Krakowskim Klubie Jazdy Konnej nie było już żadnego zwierzaka przeznaczonego do adopcji.

W akcji ewakuacji bardzo pomogło Radio Kraków, które na bieżąco informowało o sytuacji.

Pomagały też sklepy zoologiczne, ale przede wszystkim Krakowianie, którzy  w tej trudnej i niecodziennej sytuacji przynosili także dary takie jak smycze, obroże, miski, karmę, koce, posłania.

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Klinika Zdrowego Chomika” poświęconej akcji ewakuacji schroniska przy ul. Rybnej 3 w Krakowie.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.